שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

המדען הראשי: מסלול מהיר למענק של עד מיליון שקל

לכלכליסט נודע כי חברות מתחילות בתעשייה המסורתית יוכלו להגיש בקשות בצורה קלה יותר ויקבלו תשובה מזורזת

דוד רפאלי 08:3615.05.14

המדען הראשי אבי חסון צפוי להודיע היום על הליך מקוצר להגשת בקשות לסיוע במו"פ מצד חברות מתחילות בתעשייה מסורתית לקבלת מענקים של עד מיליון שקל. ההודעה תימסר במהלך כנס המדען הראשי להטמעת החדשנות והמו"פ בתעשייה המסורתית.

 

 אבי חסון, המדען הראשי של משרד התמ"ת אבי חסון, המדען הראשי של משרד התמ"ת צילום: עמית שעל

 

ההליך המקוצר יכלול טפסים חדשים וקלים יותר למילוי והתחייבות לסיום הבדיקה בתוך עשרה שבועות. זאת במסגרת התוכנית לעידוד התעשייה המסורתית של המדען הראשי.

 

בנוסף יוכרז בכנס על פטור מלא מתמלוגים לחברות קטנות ובינוניות, שייכנסו לראשונה לתוכנית התעשייה המסורתית ויקבלו מענקים במסגרתה. חברות סטנדרטיות הזוכות במענקים מהמדען הראשי, נדרשות להחזיר את המענק באמצעות תשלום תמלוגים מתוך רווחיהן. חברה מסורתית שתיכנס לתוכנית עד סוף 2014 תזכה לפטור מהחזרת תמלוגים אלו.

 

אבנר שדמי, ראש תחום תעשייה מסורתית בלשכת המדען הראשי, הסביר ל"כלכליסט" את הפרמטרים להטבות החדשות: "תיבחן בעיקר החדשנות של התוכנית שתציג החברה שלה מיועדים הכספים ביחס לחברה עצמה, והפוטנציאל של השקעה זו לשיפור החברה. הפרמטר השני הוא מה המשק ירוויח מזה. יצוא, תעסוקה, פריפריה וכו'. בסוף אנחנו מסתכלים גם על יכולותיה של החברה והאם היא מסוגלת לבצע את זה".

 

מלשכת המדען הראשי נמסר: "מאז שהושקה התוכנית, לשכת המדען הראשי תמכה ביותר מ־500 חברות ב־1,000 פרויקטים שונים ובסכום העולה על מיליארד שקל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x