שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מאות עובדי צים מבעירים צמיגים ומפגינים מול בניין ההנהלה בחיפה

העובדים מוחים על השבתת המגן עליה הכריזה הנהלת החברה, לאחר שחלק מעובדי החברה מנעו בתחילת השבוע כניסת עובדי מיקור חוץ למטה הצפוני

ליאור גוטמן 09:4312.05.14

מאות מעובדי חברת הספנות צים חסמו הבוקר (ב) את בניין ההנהלה בחיפה והבעירו צמיגים כמחאה על השבתת המגן עליה הכריזה הנהלת החברה. השבתת המגן נכנסה לתוקפה הבוקר לאחר שחלק מעובדי צים בחיפה מנעו בתחילת השבוע כניסת עובדי מיקור חוץ למטה הצפוני.  

"ההשבתה הזו היא מכוונת לקראת השיחות של הנהלת צים עם נושיה השבוע כדי להפעיל לחץ על השרים. צים בוודאי תטען שהחברה אינה מתפקדת בגלל העובדים שלה והנושים אינם מוכנים לחתום על הסדר החוב וכי יש לוותר על מניית הזהב באופן מיידי לפני שהחברה תקרוס. זהו כמובן שקר גס. אולי כדאי שהנהלת צים תספר לשרים את האמת: כיצד הגיעה צים למצבה הקשה על ידי העסקאות הכושלות שחתמו, שחלקן נעשו עם בעלי עניין בחברה וכי לא ניתן לסמוך עליהם בשום צורה שהיא", אמר אבי שטרית, יו"ר ועד העובדים.

 

הפגנת עובדי צים הבוקר בחיפה הפגנת עובדי צים הבוקר בחיפה

 

בסוף השבוע שעבר מנע איגוד קציני הים את הפלגת אוניית "צים איבריה" לאפריקה בטענה שהחברה מתכוונת לוותר על מניית הזהב. מדובר בתלונה דומה שמגיעה מכיוון ועד העובדים, זאת לאחר שהנהלת צים מבקשת מהמדינה שתוותר על אחזקותיה בחברה לקראת גיבושו של הסדר החוב שם. מנית הזהב מחייבת את צים להעניק שירותי ספנות בכל תנאי ולהכשיר את הדור הבא של הימאים. ביטולה מחייב החלטת ממשלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x