$
בארץ

לפיד: "אנשים מתחילים להרגיש את השינוי, שקצת יותר טוב"

שר האוצר הבטיח בכנס של תנועת יש עתיד, כי "אנחנו נוריד מחירים למעמד הביניים, נשפר את החינוך ונקטין את הכיתות, נסייע לילדים אוטיסטים ולחיילים משוחררים ונפתור את משבר הדיור"

כלכליסט 20:2511.05.14

"המצב לא היה קל כשנכנסנו לתפקיד לפני שנה, והוא לא קל גם עכשיו. במשך שנים התעלמו ממעמד הביניים, ועם כל הנחישות שלנו אי אפשר לתקן הכל בשנה. לא קל פה, זה לא קל להיות ישראלי, לא קל להיות ממעמד הביניים שלא מרוויח מספיק, זה לא קל כשאתה נכנס לסופר ורואה את המחירים", כך פתח שר האוצר יאיר לפיד את כנס יש עתיד הערב (א') בתל אביב.  

"בחרנו בנושאים שהכי מטרידים את הציבור הישראלי ביום יום של חייו - במאבק ביוקר המחיה, בהשקעה בחינוך, בהצלת מערכת הבריאות הציבורית, בלקיחת אחריות על הרווחה של אזרחי מדינת ישראל. לכן בחרנו לעמוד בקו החזית ולשנות את סדרי העדיפויות של מדינת ישראל. כי הכי קל זה לעשות מה שנעשה עד עכשיו, מה שצריך באמת זה לשנות. לכן בחרנו לקחת את התיקים הכי קשים, שהוזנחו הכי הרבה שנים. בשביל זה שלחתם אותנו לכנסת ולממשלה, וזה מה שאנחנו עושים.

 

"כשנכנסתי לתפקיד אמרתי שתוך שנה וחצי יהיה פה טוב יותר. אם אתה ניצול שואה, או תלמיד בבית ספר בפריפריה, או זוג צעיר ממעמד הביניים שרוצה לקנות את הדירה הראשונה שלו, מצבך היום קצת טוב יותר ממה שהיה לפני שנה. דברים מתחילים לזוז, ואנשים מתחילים לראות את מה שאתם רואים: שיש סיבה להיות אופטימיים. עדיין קשה מדי לאנשים שעובדים הרבה שעות, משרתים בצבא ובשירות אזרחי ומשלמים לא מעט מסים. זה כרוך במאבק מתמיד מול כוחות גדולים ואינטרסים חזקים שמנסים לשמר את המצב הישן, אבל מתחילים להרגיש את השינוי.

 

שר האוצר יאיר לפיד שר האוצר יאיר לפיד צילום: עטא עוויסאת

 

"אם אנחנו לא נשנה את המדינה, היא לא תשתנה מעצמה. אבל אם נעבוד יחד, ונעבוד נכון, אין בעיה שלא נוכל לפתור, אין אתגר שלא נוכל לעמוד בו, אין נפילה שלא נוכל לקום ממנה. אנחנו נוריד מחירים למעמד הביניים, אנחנו נשפר את החינוך ונקטין את הכיתות, אנחנו נסייע לילדים אוטיסטים ולחיילים משוחררים ואנחנו נפתור את משבר הדיור שמאיים על דור שלם של ישראלים צעירים".

 

בעניין הפלסטיני אמר לפיד: "אנחנו צריכים עכשיו גם להחזיר את התהליך המדיני למסלול, וגם בנושא הזה לא נרפה ולא נרים ידיים. בעוד כמה שבועות נדע איזו ממשלה מגבש אבו מאזן ונחליט איך מתניעים מחדש את התהליך, אבל רק אנשים לא רציניים מסוגלים לומר שאם בסכסוך שנמשך150 שנה יש עיכוב של שלושה שבועות, אז מיד צריך להיכנס להיסטריה ולפרק את הממשלה ויחד איתה את הסיכוי להיפרד מן הפלסטינים. בסוג כזה של משא ומתן יש אינספור משברים ורגעים שבהם הולכים על הקצה, וצריך לשמור על קור רוח ולהמשיך לעבוד. אנחנו יודעים לעמוד בלחצים, וכמו שלא ויתרנו בקלות בשום נושא אחר, אנחנו לא נוותר עד שניפרד מן הפלסטינים. אנחנו בצד הזה, הם בצד השני".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x