שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בקשה לייצוגית נגד טרה: "מוצרי חלב 'ללא חומרים משמרים' מכילים חומר משמר"

לטענת לקוחות החברה, שהגישו בקשה לתביעה ייצוגית בסכום של 266 מיליון שקל, מדובר בהטעיה צרכנית חמורה שעלולה לגרום לבעיות בריאותיות. טרה: "במוצרי החברה אין חומרים משמרים"

זוהר שחר לוי 14:0901.05.14

"טרה מטעה את לקוחותיה על ידי הצגת מוצריה ככאלה שאינם מכילים חומר משמר, בעוד בפועל מתברר כי מצג זה אינו נכון וכי המוצרים מכילים חומר משמר", כך טוענים לקוחות החברה בבקשה לתביעה ייצוגית על סכום של 266 מיליון שקל שהוגשה הבוקר (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים.

בבקשה, שהוגשה באמצעות עוה"ד אסף פינק ונועם צוקר ממשרד עו"ד יעקב פינק, נטען כי החברה אמנם מציגה את מוצריה ככאלה שאינם מכילים חומר משמר, בעוד שבפועל התברר כי המוצרים מכילים חומר משמר, שעלול לגרום לבעיות בריאותיות ולתופעת היפראקטיביות בקרב ילדים. מדובר, כך נטען, בהטעיה צרכנית חמורה ושימוש ציני במשפט "ללא חומרים משמרים" כדי להגדיל מכירות וזאת על חשבון זכות הבחירה החופשית של הלקוח.

 

עו"ד אסף פינק, המייצג את הלקוחות. "הצרכן מאס בשיטות השיווק המטעות של טרה" עו"ד אסף פינק, המייצג את הלקוחות. "הצרכן מאס בשיטות השיווק המטעות של טרה" צילום: אוראל כהן

 

מהבקשה עולה כי במספר רב של מוצרים, ביניהם גבינות צהובות, גבינות לבנות, קוטג'ים ועוד שעליהם מציינת "טרה" כי הם "ללא חומרים משמרים", ופורסמו על ידי החברה כטבעיים יותר ובריאים יותר בקמפיינים נרחבים של החברה, אותרו חומרים משמרים שמשמשים לתהליך הגיבון של המוצר. בבקשה מצוין כי התובעים אף העסיקו חוקרים פרטיים על מנת להשיג ראיות המוכיחות זאת.

 

"בפני החברה עמדו שיקולים כלכליים"

 

לדברי התובעים, טרה ביססה את הקמפיין הפרסומי על המסר שלפיו המוצרים אינם מכילים חומרים משמרים בידיעה שמדובר במצג כוזב. בפני טרה, כך נטען, עמדו שיקולים כלכליים והיא ידעה כי הדגשת היות המוצרים ללא חומר משמר תשפיע על הצרכנים ותעודד לרכוש אותם.

 

"לא ייתכן כי טרה תקים מחלבה חדשה שמתיימרת להיות על טהרת חומרים טבעייים, ובמחי יד תזלזל כך בצרכן ותעשה שימוש בחומרים משמרים בהליך הייצור - תוך הפרה מוחלטת של חוק הגנת הצרכן ותקנות בתחום סימון המזון", מציין עו"ד פינק. "הצרכן הישראלי מאס בשיטות השיווק המטעות של טרה ועל חברה המוליכה שולל את הציבור לדעת כי אם היא תטעה את הציבור היא תתן את הדין על כך".

 

במסגרת התביעה מתבקש בית המשפט להוציא לטרה צו מניעה קבוע שיורה לה לחדול מלהציג את המוצרים כמוצרים "ללא חומר משמר" בפרסומיה ועל גבי המוצרים; לאסוף מן המדפים את כל המוצרים שעליהם מוצג הכיתוב "ללא חומר משמר" או לוודא כי מוצמדת על גבם הבהרה כי מצג זה אינו אמת ולחילופין להדביק על הכיתוב "ללא חומר משמר", מדבקה אשר תסתיר את הכתוב; וכן, להעניק פיצוי כספי לכל הלקוחות אשר רכשו את המוצרים בסברם כי הם רוכשים מוצרים "ללא חומר משמר" כאשר מתברר שהמוצרים מכילים חומר משמר.

 

מטרה נמסר: "התביעה אינה מוכרת לנו. במוצרי החברה אין חומרים משמרים והחברה נוקטת בכל הצעדים הנדרשים על מנת לוודא שאכן לא יהיו חומרים משמרים במוצריה".

 

הסיפור נחשף לראשונה במוסף ממון של "ידיעות אחרונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x