$
בארץ

עובדי צים נטשו את המשרדים במחאה על כוונת החברה לוותר על מניית הזהב

יו"ר ועד עובדי החברה: "ביריונות ההנהלה לא תרתיע אותנו. אנחנו נמשיך להלחם נגד הוויתור על מניית הזהב. מניית הזהב מבטיחה את קיום החברה כחברה ישראלית ושתהיה לעם ישראל אספקה בשעת חירום"

ליאור גוטמן 14:5724.04.14

כ-800 עובדי צים נטשו היום (ה') את משרדי החברה לאור כוונת החברה לוותר על מניית הזהב.  

מדובר בהבטחה שניתנה בעת הפרטת החברה לפיה צים תשרת את ישראל בכל מקרה קיצוני של ניתוק (כגון מצב מלחמה) בצי שהיקפו לא יפחת מ-11 אוניות ואף תכשיר באופן שוטף את הדור הבא של הימאים. מדובר בהשבתה שנייה בחודש האחרון. הראשונה היתה כמה ימים לפני חג הפסח.

 

צים מנסה לקבל הסדר חוב שנחשב לגדול מסוגו בישראל, שכולל תספורת של קרוב למיליארד וחצי שקל. מנכ"ל החברה לישראל ניר גלעד, שצים פועלת תחתייה, הזהיר בעבר שאי ויתור על מניית הזהב יוביל לכך שהמדינה תשא בחובות החברה.

 

יו"ר ועד עובדי החברה, אבי שטרית, אמר היום ש"הביריונות של ההנהלה לא תרתיע אותנו. אנחנו נמשיך להלחם נגד הוויתור על מניית הזהב ולא משנה אילו צעדים ההנהלה תנקוט נגדנו. מניית הזהב מבטיחה את קיום החברה כחברה ישראלית ושתהיה לעם ישראל אספקה בשעת חירום. זהו עניין לאומי בעל חשיבות עצומה ולא איזה עניין קטן וחסר משמעות ציבורית כפי שמנכ"ל החברה מנסה לצייר".

 

מכולה של צים (ארכיון) מכולה של צים (ארכיון) צילום: בלומברג

 

מהנהלת צים נמסר בתגובה: "ועד העובדים הסכים אמש לקיים לבקשת ההנהלה 3 ימי דיונים מרתונים מסביב לשעון על מנת להגיע להסכם לשביעות רצון כל הצדדים. זאת לאחר שהועד טירפד כל ניסיון גישור עד כה. להפתעת ההנהלה, החליט הבוקר הועד בצעד בלתי אחראי להורות לעובדים לעזוב את המשרדים. זוהי עדות נוספת לכך שהועד מתעלם ממצבה הקשה של החברה, ומנסה לחבל באופן שיטתי מהוצאתו לפועל של ההסדר שיביא להצלת צים ולהצלת מאות ממקומות העבודה של עובדיה בישראל. בהמשך לכך, נאלצת הנהלת צים להודיע עוד היום לממונה הראשי על יחסי העבודה, על הכרזת סכסוך עבודה ועל כוונתה לסגור את המשרד הראשי במועדים הקבועים בחוק במקרה של הפרות נוספות. ההנהלה מצרה על כך שהועד נוקט באמצעים בלתי אחראים ושובה את העובדים כבני ערובה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x