$
בארץ

צבי אקשטיין פורש מוועדת אלאלוף שבועות לפני סיום עבודתה

פרופ' אקשטיין היה אחד הקולות הבולטים בוועדה להעדפת עידוד יציאה לעבודה על פני העלאת הקצבאות כאמצעי להקטנת העוני. ל"כלכליסט" נודע כי מחליפתו צפויה להיות ניצה קסיר מבנק ישראל

מיקי פלד 12:5324.04.14

עזיבות החברים מועדת אלאלוף ממשיכות. היום הודיע פרופ' צבי אשקטיין, לשעבר המשנה לנגיד בנק ישראל וכיום דיקן בית הספר לכלכלה במרכז הבינתחומי, כי הוא פורש מראשות ועדת המשנה לכלכלה ותעסוקה של הוועדה למלחמה בעוני. לדברי אקשטיין הפרישה היא תוצאה של סדר זמנים לחוץ עקב התחייבויות קודמות. עם זאת, הודעתו של אקשטיין מעלה שאלה לגבי תיזמונה, שכן ועדת אלאלוף נמצאת שבועות ספורים לפני פירסום דו"ח הביניים שלה ועבודת ועדת המשנה של אקשטיין היתה אמורה להסתיים בזמן הקרוב.

פרופ' צבי אקשטיין פרופ' צבי אקשטיין צילום: צביקה טישלר

 

הצוות בראשו עמד אקשטיין עסק בכמה מהנושאים הרגישים ביותר בניסיון להוריד את שיעורי העוני באמצעות עידוד מקבלי קצבאות הבטחת הכנסה ומובטלים בעלי השכלה נמוכה לצאת לשוק העבודה בידיעה שהשכר שישתכרו בו הוא שכר נמוך יחסית.

 

ל"כלכליסט" נודע כי מי שצפויה להחליף את אקשטיין היא ניצה קסיר ממחלקת המחקר של בנק ישראל. קסיר נחשבת לבעלת עמדות דומות לאלו של אקשטיין. במליאת הוועדה היא התבטאה נגד הצעות כמו העלאת קצבאות הילדים על מנת להוריד את שיעורי העוני בישראל וטענה כי יש לשים דגש על הגדלת מס הכנסה שלילי ומתן תמריצים נוספים ליציאה לעבודה.

 

אקשטיין הוא היו"ר השני של ועדת משנה בוועדה למלחמה בעוני שפורש, אחרי שבתחילת השנה פרש אריה בר מראשות ועדת המשנה לדיור. בר, כמו גם חברים נוספים בועדה שפרשו, טען כי הוועדה לא תצליח לספק פתרונות אמיתיים כי הממשלה לא מוכנה להעמיד את התקציבים הדרושים הנאמדים במיליארדי שקלים בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x