שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ועידת הנגב

הפגנה סוערת בנאומו של מנכ"ל כיל; העובדים: "תוריד מהמשכורת שלך אז נשרוד"

העובדים, שמוחים על כוונת ההנהלה ליישם תוכנית התייעלות, הוציאו את האוויר מצמיגי מכוניתו של סטפן בורגס. בורגס אמר בוועידת הנגב של כלכליסט כי "הרגע הקשה ביותר בחייו של מנכ"ל הוא בעת פיטורי עובדים. טוב שיש עובדים שנלחמים - זה בריא לחברה"

עוזי בלומר 11:0001.04.14

מאות מעובדי קבוצת כיל מפגינים מחוץ למשכן אמנויות הבימה בבאר שבע, שם מתקיימת ועידת הנגב בה משתתף בין השאר סטפן בורגס - מנכ"ל החברה. העובדים מוחים על צעדי התייעלות שמתכננת הנהלת כיל, בזמן שלדבריהם החברה מרוויחה ותנאי הבכירים לא נפגעו. למכוניתו של בורגס נגרמו נזקי פח קלים וכן רוקן האוויר בגלגלים.

 

סטפן בורגס, מנכ"ל כיל מוקף בעובדי החברה המפגינים סטפן בורגס, מנכ"ל כיל מוקף בעובדי החברה המפגינים

 

כמה מהעובדים נכנסו לאולם הוועידה - ואף הפריעו לדברי מנכ"ל כיל, שהשתתף בפאנל. בשעה זו צרים העובדים על האולם, כאשר בורגס אמור לצאת ממנו.


 

אביבה ברגל, מוועד עובדי תרכובות ברום, הבהירה שפגיעה בעובדי כיל תגרום לפגיעה במשאבים רבים בנגב שתלויים בעובדים בקבוצה. היא הבהירה שהעובדים ינקטו צעדים חריפים נגד תוכנית ההתייעלות.

 

עובדי כיל מפגינים בבאר שבע היום עובדי כיל מפגינים בבאר שבע היום צילום: אוראל כהן

 

כיל הודיעה בסוף השנה שעברה על כוונה להתחיל בתוכנית של שינוי ארגוני שכוללת בין השאר גם הוצאה של עובדים לפנסיה מוקדמת ופיטורים. המספר היחידי בו נקבה כיל עד כה הוא של 130 עובדים ברותם אמפרט, כאשר 106 כבר הסכימו לפרישה מוקדמת. העובדים מתנגדים לכל צעד של פיטורים ודורשים כי תיעשה פרישה מוקדמת בלבד, על פי תנאים שמוסכמים ברובם על ידי שני הצדדים וכוללים מענק של 800 אלף שקל ומענק חודשי של כ-20 אלף שקל עד גיל הפרישה.

 

סטפן בורגס בוועידת הנגב. העובדים לא פסקו מקריאות הביניים נגד המנכ"ל סטפן בורגס בוועידת הנגב. העובדים לא פסקו מקריאות הביניים נגד המנכ"ל צילום: יניב רחימי

 

לדברי הנהלת כיל, הסיבה לצורך בקיצוצים היא הירידה בהכנסות החברה וגידול בהוצאות עקב "גזירות שהממשלה הנחיתה" כמו במקרה של מימון קציר המלח בים המלח בכ-3 מיליארד שקל. השבוע כיל פריסמה כי סיימה את שנת 2013 ברווח של 819 מיליון דולר, רווח נאה אך ירידה של 37% לעומת השנה הקודמת. עם זאת, עלות שכרו של מנכ"ל כיל, סטפן בורגס, גבוהה ב-51% יותר מאשר קודמו בתפקיד, עקיבא מוזס. עלות שכרו של בורגס בשנה שעברה הגיע לכ-1.7 מיליון שקל בחודש. עלות השכר של עובד ממוצע בכיל עמדה על כ-28 אלף שקל בחודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x