שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אולמרט ביטל שתי הרצאות בארה"ב עקב ההרשעה

רה"מ לשעבר הקדים לבטל את ההרצאות שהיו מתבטלות ממילא עם הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ; בקבוצת לבנת סירבו לומר אם ימשיך לכהן כיו"ר תעבורה

רוני זינגר 20:2531.03.14

שתי הרצאות שנקבעו לאהוד אולמרט לתחילת אפריל באוניברסיטאות מישיגן וקורנל שבארצות הברית בוטלו בעקבות הרשעתו היום (ב'). מאולמרט נמסר כי "לאור החלטת בית המשפט, הודענו מיוזמתנו על ביטול ההרצאות”, אך עקב הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ, ממילא לא יכול לקיים אותן. לפי פרסומי עבר, על כל הרצאה של מנהיג בסדר גודל כזה משולמים עשרות אלפי דולרים.

 

 

 

אולמרט פרש סופית מראשות הממשלה במרץ 2009, וחודש לאחר מכן פנה לעסקים פרטיים, תוך כדי חקירות במשטרה. ממשרדו במגדל הפלטיניום ברחוב הארבעה בתל אביב ניהל את עסקיו הענפים תחת חברת "אהוד אולמרט שירותי ייעוץ". במקביל, מונה אולמרט על ידי חברו אברהם בונדי לבנת ליו"ר קבוצת לבנת המחזיקה במפעל נשר למלט, מייבאת וסוחרת בכלי רכב, עוסקת בנדל"ן, בחקלאות וכן בתשתיות באמצעות חברת תעבורה. היום, לאחר שנודע דבר הרשעתו של אולמרט, סירבה הקבוצה למסור אם ימשיך בתפקידו.

 

 

 צילום: עידו ארז, ynet

 

באפריל 2013 פרסם "כלכליסט" ראיון בלעדי עם אנשי קרן הון סיכון חדשה בשם ג׳נסיס אנג׳לס, שחיברה בין המיליונר הקזחי קינס רקישב לבין אולמרט. "ביני לבין רקישב היתה כימיה מהרגע הראשון. להרחבת הקשרים העסקיים בין ישראל למדינות ברית המועצות לשעבר יש פוטנציאל עצום למדינה”, הסביר אולמרט את כניסתו לעולם ההייטק. בקרן מעורבים גם איש העסקים יובל רבין (בנו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין) ומייסד חברת מובלי (Mobli) משה חוגג.

 

לפני כחודש נודע על חברה חדשה שפתח אולמרט עם ראש המוסד לשעבר מאיר דגן והרמטכ״ל לשעבר דן חלוץ. עוד שותפים בחברה גם ינקי גלנטי, יועץ התקשורת לשעבר של אולמרט, ועו״ד בני שפר. שם החברה אי.או.סי פרטנרס בע״מ, ואולמרט הוא בעל המניות הגדול בה - 46%. לפי השערות, החברה תעסוק בייעוץ ביטחוני. מאולמרט נמסר: "מדובר בענייניו הפרטיים של אולמרט ואין לנו כוונה להגיב על כך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x