$
בארץ

יש עתיד ביטלו ההעברות ליו"ש ואז התחרטו: 177 מיליון ש' יעברו לחטיבה להתיישבות

לאחר שבשבוע שעבר מנעו חברי הכנסת מיש עתיד העברת תקציב ענק לחטיבה להתיישבות בטענה לחוסר שקיפות, הבוקר הם הצביעו בוועדת הכספים דווקא בעדה. ח"כ שפיר: "תתביישו לכם". ח"כ טופרובסקי מיש עתיד: "הובטח לנו שיהיה דיון על שקיפות החטיבה השבוע"

רוני זינגר 11:3830.03.14

סערה בוועדת הכספים הבוקר סביב אישור העברת מיליוני שקלים לחטיבה להתיישבות: אחרי שהתגאו בשבוע שעבר בעצירת העברה של 177 מיליון שקלים לחטיבה להתיישבות, אישרו הבוקר חברי הכנסת של "יש עתיד" את העברת הכסף במלואו.

 

בשבוע שעבר מנעו חברי הכנסת של "יש עתיד" החברים בוועדת הכספים, את ההעברה של המיליונים והתגאו בסיבה שהביאה אותם לזה: כל עוד לא יתקיים דיון בעניין חוסר השקיפות של החטיבה להתיישבות חברי "יש עתיד" לא יצביעו בעד העברות כסף לסעיפים שאינם יודעים מה הם.

 

לא חלף שבוע מאז הדיון בו נאמרו הדברים, והנה הבוקר התקיימה הצבעה על אותו הסעיף בדיוק, במהלכה הצביעו כל הח"כים מסיעת "יש עתיד" החברים בוועדת הכספים בעד העברת הכסף. בכך, אושרה ההעברה.

 

עם ההצבעה סערו הרוחות בוועדה: "תתביישו לכם איך עובר כסף בוועדה הזו", צעקה ח"כ סתיו שפיר (עבודה). "לא מאפשרים לשאול פה שאלות, לא מסכימים לקיים דיון מעמיק, פשוט תתביישו. כולם פה שוברים את המילה שלהם. יש עתיד רצתם לבחירות עם השאלה - איפה הכסף, הנה הכסף", אמרה. ואילו חברי הוועדה משה גפני, עיסאווי פריג׳ ואברהם ליצמן צעקו "איפה הכסף", "איזה בושה", ו"ככה נראית הפוליטיקה החדשה".

 

שפיר לחברי הכנסת מיש עתיד: "רצתם לבחירות עם השאלה - איפה הכסף, הנה הכסף" שפיר לחברי הכנסת מיש עתיד: "רצתם לבחירות עם השאלה - איפה הכסף, הנה הכסף" צילום: עומר מסינגר

 

חבר הקואליציה היחיד שהצביע נגד העברת הכספים הוא ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) שאמר: "אנחנו לא בובות של אף אחד. הדיון הוא על סכום כל כך גדול ורמת הפירוט והדיון היא כל כך נמוכה. לבקש ממני להצביע כמעט אוטומטי זה לא הוגן. יש גבולות לכל אחד".

 

ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) הסביר: "בשבוע שעבר אמרנו שכל עוד לא יהיה דיון על שקיפות החטיבה לא נצביע בעד. כעת, הובטח לנו שיהיה דיון השבוע בוועדת חוק חוקה ובגלל שהבטחות מקיימים אז הצבענו בעד".

 

טופורובסקי. הבטחות מקיימים טופורובסקי. הבטחות מקיימים

 

שפיר: "שר האוצר יאיר לפיד יצא בתקשורת בהודעה לפני כמה זמן ואמר אני עוצר את התקציבים ליהודה ושומרון, אבל הופה חברי הסיעה שלו בניגוד למילה שלהם מעבירים עוד כסף, אז מה הטעם שבמה אמר לפיד לתקשורת?".

 

בהצבעתם אישרו חברי הוועדה עוד העברת סכומי כסף רבים ללשכות השרים בני בגין, משולם נהרי ויוסי פלד, וכן כסף לתקציבי הסברה של משרד ראש הממשלה ועוד סעיפים רבים. בסך הכל אישרה הוועדה העברת 703 אלף שקלים של עודפי תקציב משנה שעברה לסעיפים שונים בתקציב השנה.

 

"לפני מספר חודשים גילינו שמשרד האוצר שיקר לנו כששיכנע אותנו לאשר העברת כסף כמענק ביטחוני ליהודה ושומרון. מאוחר יותר, מעיון בפרוטוקולים של מעוצה מקומית אפרת גילינו ש80% מהכסף הלך לתעמולה פוליטית של מועצת יש״ע״, אמרה שפיר, ואת דבריה חתך יו״ר הוועדה ניסן סלומינסקי שהזכיר לה כי את הדברים האלה אמרה כבר בדיון הקודם ״את מדברת רק לתקשורת", אמר לה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x