$
בארץ

קרנית פלוג: "בשטרות החדשים יהיו סימני ביטחון נגד זיופים"

הנגידה בכנס מדע וכסף בת"א: "ועדת לוקר תגדיר מגבלות על שימוש במזומן - המדיניות שלנו היא להרחיב תשלום באמצעי תשלום מתקדמים, שמפחיתים כלכלה שחורה"

רחלי בינדמן 10:1826.03.14

"בשטרות החדשים יהיו סימני ביטחון נגד זיופים, דוגמת שטר ה-50 החדש שייכנס לשימוש בקרוב" - כך אמרה הבוקר נגידת בנק ישראל קרנית פלוג בכנס מדע וכסף שהתקיים באוניברסיטת תל אביב. הדברים שנשאה פלוג נאמרו במסגרת יום המדע הישראלי המתקיים ביוזמת משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל.

 

 

לדברי פלוג, "ועדת לוקר תגדיר מגבלות על שימוש במזומן וכך תעודד שימוש באמצעים מתקדמים של תשלום. אפשר לחלק תשלומים למזומן וצ'קים וכן אמצעי תשלום כמו אשראי, חיוב מיידי וכו' ומה שמתפתח במהירות גם תשלום סלולרי. המדיניות שלנו היא להרחיב תשלום באמצעי תשלום מתקדמים.


 

"מזומן נוח ופשוט לשימוש ויעיל במצבי חירום כמו תקופות מתח בטחוני, אינם מחייבים זיהוי המשלם. זה מאפשר גם העלמת מסים וזה הצד האפל. חיסרון נוסף הוא שהמזומן מבוסס לתהליכים ידניים ולגניבה וזיוף והעסקאות אינן מתועדות.

 

השטר החדש של 50 שקל שייכנס לשימוש בקרוב השטר החדש של 50 שקל שייכנס לשימוש בקרוב

 

"מול המזומן, האמצעים האלקטרונים מזוהים ומפחיתים כלכלה שחורה. הסיכון לגניבה קטן יותר. החסרונות שלהם הם בעיקר אפשרות לכשלים בטכנולוגיה ואבטחת מידע. בנק ישראל מקדם סליקה מיידית".

 

"עיקר הפעילות מבחינת סכומים היא בחיוב וזיכוי ישיר (דוגמת משכורות). בשנים האחרונות משתמשים בעיקר בסליקה מיידית ועל פני זמן יש עלייה בשימוש במערכות מתקדמות שנשענות על פיתוחים טכנולוגיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x