שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אי.די.בי: פטריק דה פלסימקר טוען כי שבן משה הורה לו להכין מערך חברות

פרקליטו של דנקנר מבקש מביהמ"ש לגבות עדות מוקדמת מהאזרח הבלגי השוהה בימים אלה בישראל

גולן חזני 15:4913.03.14
התפתחות במאבק בין נוחי דנקנר למוטי בן משה, בעלי אי.די.בי. ארבעה ימים אחרי שבן משה הציג מסמך מבנק אוסטרי שטוען כי אין לו חשבון בבנק זה והאשים את האזרח הבלגי פטריק דה פלסימקר בתצהיר שקרי, מגיעה התגובה של דנקנר.

פלסימקר הגיע אתמול לישראל והגיש תצהיר חדש לבית המשפט בו הוא מגולל את ההתנהלות של בן משה מולו ב-2009 כשלטענתו התבקש להכין מערך חברות לצורך העברת כספים בחו"ל.

 

מוטי בן משה באחד הדיונים בביהמ"ש (ארכיון) מוטי בן משה באחד הדיונים בביהמ"ש (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

התצהיר החדש של פלסימקר מגיע כדי לסתור את הטענות של בן משה שלפיהן דבריו של הבלגי שקריים; זאת, מאחר שבניגוד לבן משה שלא הגיש תצהיר לבית המשפט, פלסימקר הגיש ואף מוכן להעיד על גרסתו בשבועה.

 

מטעמו של דנקנר נמסר כי פלסימקר עבר אתמול בדיקת פוליגרף, נמצא דובר אמת כשנשאל על פגישות שקיים עם בן משה ועם מישל קסלסי (עבריין מורשע מצרפת שהכיר לפלסימקר את בן משה) והתבקש להכין את המערך תמורת עמלה כאחוזים מהסכומים העוברים בין החברות של בן משה.

 

פרקליטו של דנקנר, עו"ד שמואל קסוטו, הגיש לבית המשפט בקשה לגבות עדות מוקדמת מפלסמיקר בעת שהותו בישראל בימים אלה. הם טוענים שהעדות והתצהיר המחודש שהגיש מעלה את עניין מעורבותו של בן משה בהלבנת הון, לכאורה. יש לציין כי בן משה לא הגיש תצהיר בתגובה שהגיש לבית המשפט. לטענת דנקנר הדבר נעשה כדי שלא לחשוף עצמו לחקירה על דוכן העדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x