$
בארץ

נתניהו ורעייתו מציגים: 7 מיליון שקל לביקור בן שישה ימים בארה"ב

זה הסכום שעלה ביקורם של בנימין ושרה נתניהו בספטמבר האחרון בניו יורק. עלות הטיסה באל על הסתכמה בקרוב לחמישה מיליון שקל, ועוד 45 אלף שקל שולמו על חדרים מפוארים ב"ניו יורק פאלאס"

רוני זינגר 14:3813.03.14

19.04 מיליון שקל, זה הסכום שעלו 7 טיסות ראש הממשלה ופמלייתו ליעדים שונים בחו"ל בשנת 2013. בשנה לפני כן, 2012, הסתכמו עלויות הטיסות בכ-20.1 מיליון שקל. כך עולה מתשובת לשכת ראש הממשלה לבקשת התנועה לחופש המידע על פירוט עלויות נסיעותיו. 

בנימין ושרה נתניהו בביקור בסין (ארכיון) בנימין ושרה נתניהו בביקור בסין (ארכיון) צילום: אבי אוחיון

 

הנסיעה היקרה ביותר השנה היתה לארצות הברית בסוף חדש ספטמבר האחרון ועלתה כמעט 7 מיליון שקל לשישה ימים של ביקור. עלות הטיסה באל על היתה קרוב לחמישה מיליון שקל, מהם כמעט 45 אלף שקל שולמו על חדרים מפוארים במלון ״ניו יורק פאלאס״.

 

נסיעתו של ראש הממשלה לסין בחודש מאי שעבר עלתה מעט יותר מ-6 מיליון שקל. השהות במלון ריץ קרלטון עלתה 40,064 שקל. ואילו הטיסה לרוסיה מחודש נובמבר האחרון עלתה 1,081,918 שקל, ואולם המעניין הוא כי מהפירוט עולה שראש הממשלה נתניהו לא שילם על חדרו כי ישן על חשבון מארחיו.

 

 

בטיסות שנרשמו בשנת 2012 בולטת הנסיעה מחודש מרץ 2012 לארצות הברית ולקנדה, שעלתה 7 מיליון 785 אלף שקל. טיסת אל על עצמה עלתה קצת יותר מחמישה מיליון שקל, הלינה של נתניהו היתה במועונות רשמיים ועל כן נחסך התשלום עליה. נסיעה נוספת באותה שנה לארצות הברית, בחודש ספטמבר, עלתה כ-6.5 מיליון שקל.

 

 

עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"ל התנועה לחופש המידע, מסרה: "פרסום הוצאות טיסות רה"מ לחו"ל הוא מהלך ראוי, וטוב שלא נדרש הליך משפטי בכדי לקבל אותו. הצעד המתבקש הבא הוא פרסום יזום של המידע באופן מפורט ושוטף. אין שום סיבה שמידע זה לא יועמד לרשות הציבור, שהוא, כידוע, הגורם המממן שלו".

 

את המידע להוצאת פירוט עלויות טיסות ראש הממשלה לחו"ל הגישה התנועה לחופש המידע באמצעות הסטודנט לירון בריזל מהקליניקה לחופש המידע שמפעילה התנועה לחופש המידע בבית הספר למשפטים במכללה למינהל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x