$
בארץ

הוצאות בית הנשיא: 8 מיליון שקל על נסיעות, 11 מיליון שקל על טקסים

על פי הנתונים שנמסרו לבקשת התנועה לחופש המידע, הוצאות בית הנשיא בשנה החולפת הסתכמו ב-57.5 מיליון שקל; עוד עולה כי הוצאותיו של יו"ר הכנסת ב-2013 על אחזקת דירתו עמדו על 20 אלף שקל

רוני זינגר 11:5712.03.14
57 מיליון ו-533 אלף שקל - זה התקציב שהוציא בשנה החולפת בית הנשיא על הנשיא שמעון פרס ועל אחזקת לשכתו. כך עולה מנתונים שנמסרו הבוקר (ד') לתנועה לחופש המידע. מהנתונים שנמסרו עולה כי הנשיא לא ניצל במלואו את התקציב המיועד לו, אף שניצל את רובו המכריע, שכן תקציב נשיא המדינה ולשכתו עומדים על 58 מיליון ו-537 אלף שקל.

מהנתונים עולה כי קצת יותר מ-11 מיליון שקלים הוציא בית הנשיא על טקסים וקבלות פנים בשנת 2013. 2 מיליון שקלים ו-662 אלף שקל שולמו בשנה החולפת למימון נשיאי המדינה לשעבר, הכוללים את הנשיא לשעבר יצחק נבון וכן רעיות נשיאים לשעבר כוויצמן והרצוג. כמו כן, נסיעות ממלכתיות של הנשיא עלו 8 מיליון ו-167 אלף שקלים - מחצית מעלות זו הוצאה על אבטחה על פי דרישות שב"כ. 8 מיליון ו-948 אלף שקלים הוצאו על כוח אדם העובד בבית הנשיא.

 

נשיא המדינה, שמעון פרס. הבקשה לחשיפת חשבוניות התשלום לא נענתה עד כה נשיא המדינה, שמעון פרס. הבקשה לחשיפת חשבוניות התשלום לא נענתה עד כה צילום: שאול גולן

 

עם העברת הנתונים מבית הנשיא ביקשה הממונה על חופש המידע בלשכה להבהיר כי: "הנשיא שמעון פרס, בחר שלא לעשות שימוש שוטף (בסופי שבוע) במעון פרטי, וזאת על מנת לחסוך בעלויות הגבוהות הכרוכות בכך. משכך מתגורר הנשיא במעון הרשמי בבית הנשיא".

 

עם זאת, בקשת התנועה לחופש המידע לקבלת חשבוניות התשלום של בית הנשיא לא התקבלה עד כה והתנועה ממשיכה לפעול כדי לקבל גם אותן.

 

ובאשר להוצאותיו של יושב ראש הכנסת - פירוט חשבונותיו של היו"ר יולי אדלשטיין , כפי שנמסרו גם הם לבקשת התנועה לחופש המידע, מעלים כי הוציא בשנה החולפת למעלה מ-20 אלף שקל על אחזקת דירת השרד שלו. עבור מים שולמו 3,017 שקלים, הוצאות הניקיון של דירת השרד עמדו על 8,331 שקלים - עבודות ניקיון שביצעה חברת "קלינור אחזקה" - ואילו הוצאות הגינון של חברות סופר לנג וקוקטייל הצמחים עלו בסך הכל 3,218 שקלים.

 

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. הוצאות הגינון ו"קוקטייל הצמחים" הסתכמו ב-3,218 שקל יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. הוצאות הגינון ו"קוקטייל הצמחים" הסתכמו ב-3,218 שקל צילום: אלכס קולומויסקי

 

מתקציב "הקשר עם הבוחר" של אדלשטיין עולה כי יו"ר הכנסת קורא רק את עיתון "מקור ראשון". על המינוי שלו שילם אדלשטיין בשנה החולפת 597 שקל. כמו כן הוצאות טלפון, סלולרי וקווי עמדו על 3,876 שקל.

 

את הבקשה לחשיפת הנתונים הגיש הסטודנט למשפטים דרור שמש, מהקליניקה לחופש המידע שמפעילה התנועה לחופש המידע בבית הספר למשפטים במסלול האקדמי המכללה למנהל.

 

עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"ל התנועה לחופש המידע, מסרה: "תקוותנו היא, שבשנה הבאה כבר לא יהיה צורך בהוצאת בקשות בנושאים אלה, ושהגורמים המדוברים הפנימו את דרישת הציבור לקבלת דיווח בעניין הוצאות המעונות. טוב יעשו הגורמים, אם יפרסמו מידע זה באופן זמין ונגיש באתרים הרלוונטיים וכך ידגימו, הלכה למעשה, את מחויבותם להתנהלות שקופה וראויה לציבור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x