• תפריט
בארץ

פרסום ראשון

התארגנות עובדים נוספת בענף הסלולר: ההסתדרות החלה בניסיון להקים ועד בפרטנר

הבוקר הגיעו נציגי ההסתדרות ופעילים מקרב העובדים והקימו דוכני החתמה במטרה לצרף לפחות שליש מתוך 5,500 עובדי החברה לוועד, זאת לאחר שההסתדרות הלאומית כבר ניסתה לקדם את המהלך בשנה שעברה ללא הצלחה

מיקי פלד 09:2409.03.14
ההסתדרות ממשיכה בניסיון להשלים את הקמת הוועדים בכל שלוש חברות הסלולר הגדולות. הבוקר (א') הקימו נציגי ההסתדרות דוכנים במשרדי חברת פרטנר וחברת הבת 012 בראש העין בהם עומדים עובדי החברה ומנסים לשכנע את עמיתיהם להצטרף כחברי הסתדרות על מנת להקים ועד עובדים במקום. אם המהלך יצליח זה יהיה הוועד השלישי בחברות הסלולר אחרי פלאפון וסלקום.

 

ההסתדרות הכללית נכנסת לפרטנר אחרי שההסתדרות הלאומית ניסתה עוד בשנה שעברה להקים ועד במקום, אך לא הצליחה להשיג את שליש הדרוש מ-5,500 עובדי החברה לשם הקמת ועד. בחודש יוני בשנה שעברה החלה הלאומית לנסות ולאגד את עובדי החברה ואף פנתה לבית הדין לעבודה בדרישה לפיצוי בסך 1.2 מיליון שקל על ניסיון סיכול התארגנות העובדים.

 

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

פרטנר הוא מקום העבודה השני בו עשויה להתפתח יריבות בין ההסתדרות הכללית להסתדרות הלאומית. לפני כחודש הודיעה הכללית כי היא הארגון היציג של עובדי חברת הביטוח הפניקס, יום לאחר שהלאומית הודיעה בעצמה על היציגות. בניגוד לפניקס, במקרה של פרטנר, לא הודיעה הלאומית על יציגות בכלל החברה אלא ניסתה להקים ועד לעובדי המעבדות הטכניות בלבד.

 

מחר פרטנר אמורה לפרסם את הדוחות הכספיים שלה לשנת 2013. זאת, לאחר שבשנה שלפני כן הכנסות החברה ירדו ב-20% וגם מספר העובדים ירד ב-2,500 ובסך הכל פרטנר רשמה רווח של 478 מיליון שקל.

 

מחברת פרטנר נמסר בתגובה: "פרטנר ידועה כחברה שטוב לעבוד בה מזה שמונה שנים ברציפות וזאת לא בכדי. לאורך כל השנים הקפידה החברה לטפח ולהשקיע בעובדיה והיא תמשיך לעשות כן. פרטנר מכבדת את זכויות עובדיה ופועלת על פי כל דין".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x