$
בארץ

בזן מעריכה: עד אמצע השבוע מרבית מתקני גדיב יחזרו לעבודה

שריפה פרצה אמש באחד ממתקני חברת גדיב שבבתי הזיקוק במפרץ חיפה, שמייצרת חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק. השריפה כובתה בחצות ולפי המשרד להגנת הסביבה לא נרשמו חריגות רעלים ולא נרשמה סכנה לציבור. טרם נאמד הנזק הכספי לחברה

ליאור גוטמן 17:2908.03.14
חברת בזן, שבשליטת עידן עופר, מעריכה היום (שבת) שעד אמצע השבוע מרבית המתקנים שנפגעו אתמול בשריפה יחזרו לפעילות. אתמול בסביבות 7 וחצי בערב ארעה תקלה באחד ממתקני חברת גדיב שמייצרת חומרי גלם לתעשיית הפלסטיק. מתקני גדיב נמצאים בשטח בית הזיקוק שבאזור חיפה.

 

על פי הערכות של המשרד להגנת הסביבה, אחת הארובות ספגה כשל טכני והחלה לבעור, מה שחייב התערבות מיידית של צוותי כיבוי מקומיים ומחוזיים. בחצות כובתה השריפה אולם כוחות ההצלה נשארו במקום שעות ארוכות כדי למנוע התפרצות שנייה.

 

בתי הזיקוק במפרץ חיפה בתי הזיקוק במפרץ חיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שהחומרים שנשרפו הם בנזן קסילן וככסלורן, שלושתם תוצרי זיקוק שמשמשים את גדיב. החומרים מיוצרים במקום על פי היתר רעלים שגדיב מחזיקה, אולם השריפה שלהם והחשש שהלהבות יתפשטו לכלל המתחם חייבה התערבות מיידית. לפי המשרד להגנת הסביבה במהלך השרפה, כמו גם לאחר הכיבוי לא נרשמו חריגות רעלים באוויר ולא נרשמה סכנה לציבור.

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בהודעת בזן חוזרים על הפרטים ומוסיפים ש"החברה בוחנת את השלכתו הכלכלית של האירוע, ומעריכה בשלב זה כי במהלך השבוע מרבית גזרות התפעול בגדיב תחזורנה לפעילות ייצור תקינה, וכי לא צפויה פגיעה משמעותית במילוי התחייבויותיה הקיימות של גדיב לאספקת מוצרים ללקוחותיה".

 

טרם נאמד הנזק הכספי לחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x