$
מוסף 06.03.2014
מוסף 06.03.14

גלגל אצולה

באוצר מתכננים להעניק 100 אלף שקל לרוכשי דירה ראשונה? מוסף כלכליסט ממליץ על אלמנט פאלאצו, הבית הנייד המאובזר בעולם, עם קמין, שתי מקלחות, שלושה ברים וסלון הידראולי

תומר הדר 08:1906.03.14

 

מפרט טכני:

משקל: 20 טונות

שטח: 40 מ"ר (72 בפתיחת ההרחבות)

אורך: 12.2 מטר

מנוע: 510 כוח סוס

צריכת דלק: 5.5 ק"מ לליטר

מהירות מירבית: 150 קמ"ש

מחיר: 3 מיליון דולר

 

הסלון: רצפה ששוטפת את עצמה

בפאלאצו סלון רחב ידיים המצויד בכורסאות עור שנתפרו בהתאם להזמנתו של הנהג. אלה מתקפלות אל הרצפה בלחיצת כפתור ובמקומן צץ בר משקאות (אחד משלושה שפזורים ברחבי הרכב). אם ברגע של כיף חסר דאגות שפכתם את המשקאות על הרצפה, מערכת השטיפה האינטגרלית תדאג לנקות אחריכם.

 

 

אח: ערמונים על הדרך

בימות החורף הקרים בעליו של הפאלאצו יכול לחנות בטבע, להדליק מדורה ולחמם כוס תה - או פשוט להדליק את המדורה בתוך הרכב: מדובר בקרוון היחיד בעולם בייצור סדרתי שמצויד באח אמיתית. זו אינה מבוססת על מנגנון בעירה רגיל, שדורש מהבעלים ללכלך את ידיו, אלא פועלת בטכנולוגיה חשמלית וידידותית לסביבה ומחממת את חלל הרכב בתוך דקות.

 

פינת ההסבה העליונה: על הגזוזטרה

פאלאצו, על תקרותיו המתנשאות לגובה 2 מטרים, מעט מחניק? אין בעיה: בגג מותקנת פינת הסבה הידראולית, שמסוגלת לצאת בלחיצת כפתור. אלא שלא מדובר בסתם פינת הסבה: זו של פאלאצו, המשתרעת על 20 מ"ר, הופכת למרפסת אמיתית בעלת רצפת עץ, ספה מצופה עור לשמונה סועדים ומקרר. מכיוון שהלילות על הגג עלולים להיות מעט קרירים, רצפת המרפסת כמובן מחוממת. משום שהימים על הגג עלולים להיות חמים, יש גם מערכת המפזרת אדי מים לצינון.

 

 

התאורה: רומנטיקה אפלולית

בשעות היום יושבי הפאלאצו נהנים מאור השמש, החודר דרך חלונות מובנים בגג הרכב. כאשר השמש קופחת ניתן כמובן להכהות את הזכוכית, ובימים מעוננים ניתן להפוך את החלון לשקוף לחלוטין. עם רדת הליל אפשר להדליק את תאורת האווירה, כלומר את מערכת פנסי ה־LED החבויה בקימורי תא הנוסעים. אלה מאירים רק את משטחי השיש ודיפוני העץ שמותקנים בתא הנוסעים כדי ליצור אווירה רגועה.

 

חדר המגורים: מרחב מחיה מתנייע

פאלאצו נעצר, המשפחה מתרווחת, הילדים צופים במסך הענק הנשלף מתוך קונסולה מיוחדת, אבל אתם זקוקים לקצת יותר מקום. אל חשש, אין צורך בשדרוג דיור: פאלאצו יודע גם לצמוח. קירות הסלון נפתחים לצדי הרכב באמצעות מערכת זרועות הידראוליות, כך שהסלון גדל בלחיצת כפתור. כדי שיושבי הרכב לא ייפגעו בבהונותיהם בעודם חולפים מצד אחד של הרכב לצדו השני, החרכים ברצפת הרכב מכוסים בעצמם במדפים זעירים.

 

 

סביבת הנהג: קוקפיט בתפירה אישית

מישהו צריך לנהוג בפאלאצו, והמשימה אינה קלה: מדובר ברכב שמבוסס על שלדת משאית DAF ומצויד במנוע דיזל שמפיק יותר מ־500 כוחות סוס. למרבה המזל, מושב הנהג החשמלי נתפר ביד בהתאם למידותיו, והוא שולט ביד רמה מעמדת פיקוד מחופה עור. אמנם כל יצרני הרכב בעולם ישנו לבקשתכם את הצבעים או את רמות האבזור, אך בפאלאצו ניתן לשנות את כל תא הנהג. לפני הרכישה בעל הרכב קובע באיזה סגנון ירצה לעצב אותו: חובבי שיט יכולים לקבל עמדת פיקוד דומה ליאכטה; לצעירים ברוחם מוצע עיצוב של מכונית מירוץ.

 

 

חדר ישיבות: כורסאות עור צבי

מחירי הנפט צונחים וההורים המודאגים באים לבקר? היכנסו למתחם הישיבות, הכולל שש כורסאות מסתובבות, שולחן ובר קטן לנוחות האורחים. כדי שהאווירה לא תתחמם במהלך הישיבות הוגבהה תקרת הרכב בחלק זה ל־2.5 מטרים.

 

המקלחות: אחת לניקיון, השנייה לכיף

בפאלאצו שתי מקלחות, אבל רק אחת נקראת "מקלחת", השנייה נקראת "מרחב הנאה". וההבדל ברור: באחת מתקלחים, בשנייה נהנים ממערכת מתזים מיוחדת, המובנית בקירות האמבט ובתקרה, שגם יודעת לעסות בעדינות את גבו הדואב של הנהג וגם הופכת לסאונה.

 

 

אבטחה: הרחק מההמון הסואן

דמיינו: טעיתם בדרך לקזינו ונקלעתם לאחד מרחובותיה הקשוחים של מונקו; רעשים נשמעים מחוץ לרכב, ופשוטי עם במרצדס מאיימים על שלוותכם. אל דאגה: פאלאצו מצויד במערכת מצלמות שסורקת את סביבת הרכב ומשדרת את התמונות על מסך הטלוויזיה הענק שבפנים. אפשר, לשם ההדדיות, להתקין טלוויזיה נוספת בחלק החיצוני, כך שזו תקרין את המתרחש בתוך הרכב. כל מערכת האבטחה מתחברת למכשירי טלפון סלולריים (שיכולים על הדרך לשלוט במזגן מרחוק).

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x