$
בארץ

נפגעי המרתון: רץ פונה לבית החולים במצב קשה

צוותי מד"א טיפלו בכ-65 רצים, בהם 7 במצב בינוני והשאר במצב קל. דובר מד"א: "הגיעו אלינו מספר אנשים שסבלו ממכות חום"

ynet 11:3628.02.14
הריצה - והסכנה. כ-65 רצים נזקקו לטיפול רפואי בתום מרתון תל אביב שנערך הבוקר (ו'). תשעה מהנפגעים סובלים ממכת חום ומצבו של אחד מהם קשה והוא מחוסר הכרה. מצבם של שבעה רצים נוספים מוגדר בינוני ולפחות 50 נוספים במצב קל. צוותי מד"א העניקו לרצים טיפול רפואי ופינו אותם לבתי החולים איכילוב ושיבא.

 

 

(תצלום ארכיון) (תצלום ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

דובר מד"א זכי הלר אמר: "הגיעו אלינו מספר אנשים שחשים ברע, סובלים מהתעלפויות ומכות חום". על הפצועים במצב בינוני אמר כי הם הגיעו עם חום גבוה מעל 40 מעלות. "נערכנו מראש", הוסיף דובר מד"א שציין כי 150 אנשי צוות רפואי נמצאים בשטח לכל אורך המסלול. "היום מזג האוויר טוב יותר וכרגע יש פחות נפגעים משנה שעברה".

 

עידית מקיבוץ שעלבים, בת 36 שפונתה לאוהל הטיפול במצב קל, סיפרה: "רצתי עשרה קילומטר ב-39 דקות. לאחר מכן הרגשתי לא טוב, סחרחורת וחולשה. נתנו לי עירוי, לקחו כל מיני מדדים ועכשיו אני בסדר. הריצה לא היתה פשוטה, אבל בעלי עודד אותי והשלמתי את המשימה".

 

במרתון השתתפו 40 אלף רצים. אל המקום הראשון הגיע הקנייתי אזקייל קואץ' עם זמן נהדר - 2:14.40 שע' - תוצאה שמהווה גם שיא מסלול חדש. מרגרט נירובי רגוואן מקניה הוכתרה כאלופת הנשים עם תוצאה של 2:44.25 שעות. המרוץ שנערך זו השנה השישית ברציפות, כלל שישה מקצים: המרתון המלא (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ, מרוץ אופני יד לנכים ומקצה מיני מרתון ילדים (420 מטר לגילאי 5-8 ו-840 מ' לגילאי 9-12).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x