$
בארץ

מתחיל מינוי הדירקטורים החדשים בחברות הממשלתיות

בתוך חודשיים יתחיל תהליך מינויים של כ-200 דירקטורים חדשים לחברות ממשלתיות, ועד סוף השנה אמור מספרם להגיע לכ-450

אמנון אטד 12:5727.02.14

במהלך החודשיים הקרובים יתחיל תהליך מינויים של כ-200 דירקטורים חדשים לחברות ממשלתיות, ועד סוף השנה אמור מספרם להגיע לכ-450. עובדה זו התבררה היום (ה') במהלך סדנא מיוחדת בנושא הדירקטורים בחברות הממשלתיות שמקיימת רשות החברות הממשלתית בשיתוף ארגון ה-OECD במלון ענבל בירושלים. 

עם השלמת מינוי כל הדירקטורים החסרים כיום, יגיע מספרם בכל 100 החברות הממשלתיות ל-900 איש.

 

מינוי הדירקטורים בחברות הממשלתיות נעשה במסגרת "נבחרת הדירקטורים" שעל הקמתה הודיעו שר האוצר יאיר לפיד ומנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב בחודש נובמבר האחרון.

 

יאיר לפיד, שר האוצר יאיר לפיד, שר האוצר צילום: אוראל כהן

 

בעקבות פרסום קול קורא לציבור להגשת מועמדות לנבחרת הדירקטורים התקבלו ב-14 אלף פניות. לאחר הסינון הראשוני נותרו כ-4,000 ומהם נבחרו כ-1,200 מועמדים המתאימים ביותר לתפקיד.

 

מטרתו המוצהרת של המהלך היא גם לשפר את איכותם של הדירקטורים בחברות הממשלתיות וגם למנות את הדירקטורים השונים על פי התמחותם המקצועיים. לצורך כך המועמדים לתפקיד דירקטור נבחרו על פי קריטריונים מחמירים כמו השכלה, נסיון בעולם העסקי, נסיון נהולי ורקע בעבודה עם המגזר הציבורי.

 

בשבוע הבא יתחיל תהליך אישור הדירקטורים הראשונים שנבחרו ע"י ועדת ברנר לבדיקת כשירות מועמדים למשרות בחברות ציבוריות ולאחר אישור זה הם ימונו לתפקידיהם ע"י השרים הממונים. ברשות החברות הממשלתיות מייחסים חשיבות רבה למינוי דירקטורים מקצועיים לחברות השונות, במיוחד על רק הרפורמות הצפויות בשנים הקרובים בנמלים, בחברת החשמל, ברכבת ועוד. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x