$
משפט

השופט במשפט שופרסל: "העונש שמבקשים להטיל על המנכ"ל לשעבר הוא תקדימי"

רשות ההגבלים ביקשה להטיל 5 חודשי מאסר בפועל על אפי רוזנהויז, שהורשע בהפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט; בית המשפט יבחן המרת המאסר בעבודות שירות, אולם הדגיש כי אינו קובע עמדה בשלב זה

תומר גנון 15:2225.02.14

"אין ספק שמה שהמאשימה מבקשת כאן הוא תקדימי וקפיצת מדרגה מבחינת הענישה, אבל בית המשפט העליון כבר אמר שבעבירות הגבלים עסקיים צריך להיות מאסר בפועל". כך אמר היום (ג') השופט משה יועד הכהן, בדיון במסגרת שלב הטיעונים לעונשו של מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז.

עם זאת השופט הדגיש שהוא אינו קובע בשלב זה עמדה כלשהי. הוא הודיע בנוסף כי יזמין חוות דעת מהממונה על עבודות השירות, על מנת "לשמור" על האופציה של הטלת עבודות שירות על המורשעים - רוזנהויז, ומנהל הסחר, אלי גידור.

 

מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז. "היתה פה מעידה חד-פעמית" מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז. "היתה פה מעידה חד-פעמית" צילום: מיקי נועם אלון

 

בשלב הטיעונים לעונש שנערך הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים, דרשה הרשות להטיל על רוזנהויז עונש של חמישה חודשי מאסר בפועל וקנס של 3 מיליון שקלים. בנוסף ביקשה הרשות לפסול אותו מכהן כדירקטור בחברה ציבורית במשך חמש שנים. על גידור מבקשת הרשות להטיל עונש של חודשיים מאסר בפועל וקנס של מיליון שקל. על רשת שופרסל מבקשת הרשות להטיל קנס של 9 מיליון שקל.

 

רוזנהויז, גידור, ושופרסל עצמה הורשעו לפני כחודש וחצי בכך שהפעילו לחצים על ספקים כגון אסם, שטראוס, קוקה קולה וויסוצקי, על מנת שיעצרו מבצעים ברשת המתחרה מגה. על פי הכרעת הדין, רוזנהויז איים על הספקים והורה לגידור להפסיק לרכוש מהם מוצרים שונים, על מנת שיעצרו מבצע הנחות על מוצרים במגה שנמכרו במחיר נמוך יותר משופרסל.

 

מנהל הסחר בשופרסל לשעבר, אלי גידור. רשות ההגבלים מבקשת להטיל עליו חודשיים מאסר בפועל מנהל הסחר בשופרסל לשעבר, אלי גידור. רשות ההגבלים מבקשת להטיל עליו חודשיים מאסר בפועל צילום: מיקי נועם אלון

 

בגין מעשים אלה הם הורשעו בשתי עבירות של הפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט שקרסה, ובארבע עבירות של ניסיון לעשיית הסדרים כובלים (קרטל). רוזנהויז וגידור הורשעו גם עבירה אחת של אחריות מנהלים.

 

"אפי בן להורים פרטיזנים ניצולי שואה", אמר עורך דינו, צבי אגמון, בתגובה. "הוא אח שכול למשה, שנהרג במלחמת ששת היום בתעלת סואץ. הוא היה ממקימי פרטנר וסופר-פארם".עוד אמר אגמון: "שמענו היום מיו"ר שופרסל אברהם ביגר, וממנכ"ל תנובה לשעבר, אריק רייכמן, מה הוא עשה לשופרסל. אני מציג מכתבים מאלוף דורון אלמוג, ועו"ד אורי סלונים (כיהן כיועצם של שרי הביטחון - ת"ג). היתה פה מעידה חד-פעמית, קצרת טווח, חסרת תכנון מוקדם. מעשה ספונטני. אפי לא גרם נזק לאף אחד, והוא לא השפיע על אף אחד. העבירה פוגעת רק בערך חברתי. מעולם לא הוטל עונש מאסר בפועל על ניסיון להסדר כובל. זה לא מידתי. אנחנו חושבים שיש להטיל על אפי עונש שבין קנס של מאות אלפי שקלים ומאסר על תנאי או שירות לטובת הציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x