שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רשות ההגבלים דורשת להטיל 5 חודשי מאסר על מנכ"ל שופרסל לשעבר

במסגרת שלב הטיעונים לעונש דורשת הרשות להטיל על אפי רוזנהויז, שהורשע בהפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט, גם קנס בסך 3 מיליון; על מנהל סחר הרשת לשעבר, אלי גידור, דורשת הרשות להטיל 5 חודשי מאסר וקנס של מיליון שקל

תומר גנון 10:5025.02.14

רשות ההגבלים העסקיים מבקשת להטיל חמישה חודשי מאסר בפועל וקנס של 3 מיליון שקלים על מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז, בגין הרשעתו בפלילים. כך עולה משלב הטיעונים לעונש שנערך היום (ג') בבית המשפט המחוזי בירושלים. על אלי גידור, מנהל הסחר של הרשת, מבקשת הרשות להטיל עונש של חודשיים מאסר בפועל, במתחם שינוע בין חמישה חודשי מאסר בפועל לחמישה חודשי מאסר על תנאי, וקנס של מיליון שקלים.

רוזנהויז, גידור, ושופרסל עצמה הורשעו לפני כחודש וחצי בכך שהפעילו לחצים על ספקים כגון אסם, שטראוס, קוקה קולה וויסוצקי, על מנת שיעצרו מבצעים ברשת המתחרה מגה. על פי הכרעת הדין, רוזנהויז איים על הספקים והורה לגידור להפסיק לרכוש מהם מוצרים שונים, על מנת שיעצרו מבצע הנחות על מוצרים במגה שנמכרו במחיר נמוך יותר משופרסל. בגין מעשים אלה הם הורשעו בשתי עבירות של הפרת תנאי המיזוג עם רשת קלאבמרקט שקרסה, ובארבע עבירות של ניסיון לעשיית הסדרים כובלים (קרטל).

 

אפי רוזנהויז (מימין) ואלי גידור (משמאל) בבית המשפט אפי רוזנהויז (מימין) ואלי גידור (משמאל) בבית המשפט צילום: אוהד צויגנברג

 

רוזנהויז וגידור הורשעו גם עבירה אחת של אחריות מנהלים. במסגרת הדיון על העונש העידו מטעם רוזנהויז כעדי אופי את יו"ר שופרסל לשעבר, אברהם ביגר, ואת מנכ"ל תנובה לשעבר, אריק רייכמן. " בחמש השנים שעברו נפלה על אפי עצבות", אמר ביגר. "זה הרס. עולמו חרב עליו. במישור האישי הוא ג'ינג'י. במובן החיובי של המילה. הוא נצמד למטרות וליכולות. הוא עושה ביושר ותום לב. ובמידת רחמים כלפי הכפופים לו".

 

"אפי הוא הקמעונאי הכי בולט בתחום שהכרתי ב-13 שנותי בתנובה", העיד רייכמן. "הוא קידם את שופרסל להיות מספר אחד. הוא לא אדם קל למו"מ. אבל אדם ישר ופתוח. היו קונפליקטים בינינו כספק ולקוח. אבל הכל נעשה תמיד ברוח הוגנת. לא נשארנו חברים, אבל הוא עשה דברים גדולים. בשוק הקמעונאי הוא הכי מצטיין שהכרתי".

 

"חייבים להרתיע רק על ידי ענישה של מנהלים בשר ודם", אמר בדיון התובע מטעם הרשות, עו"ד תומר דגני-חנית, לגבי הבקשה להטיל עונש מאסר בפועל על אפי רוזנהויז. לגבי הקנס הכספי שיש להטיל עליו אמר חנית: "רוזנהויז קיבל שבוע לאחר הגשת כתב האישום נגדו בונוס של פי שניים ביחס לשנה רגילה - 4.5 מיליון שקל. מנהל נאשם בפלילים והדירקטוריון נותן לו בונוס. יש לנו טענות קשות נגד שופרסל על הבונוסים והקידום של אפי לאחר הגשת כתב האישום".

 

לעניין זה התייחס בדיון יו"ר שופרסל לשעבר, ביגר. "אני יודע שזה באופנה, אבל לטעמי כל עוד החברה חושבת שהאיש פעל נכון ונהג נכון, ולא חל שום שינוי במצב המשפטי, עומדת לו חזק החפות. חכן זה לא שיקול. מבחינתי כתב אישום המדינה מגישה. עד שהוא לא הורשע האיש לא אשם בעיני".

 

את רוזנהויז, גידור ושופרסל מייצגים עוה"ד צבי אגמון ונתי שמחוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x