שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

זהבית כהן במסר מרגיע לחקלאים: מכירת תנובה לסינים - בשלב ראשוני בלבד

מנכ"לית אייפקס ישראל נפגשה עם מזכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב והסבירה לו את מהות העסקה המתגבשת מול ברייט פוד הסינית. כהן הדגישה כי אין בכוונת הסינים לייבא גבינות לישראל, וכי הם מתחייבים להמשיך ולהשביח את תנובה ולהשקיע בפיתוחה

נורית קדוש 07:5124.02.14

בהמשך להחלטת התנועה הקיבוצית לשמור את אחזקותיה בתנובה אם תימכר לחברת ברייט פוד הסינית, נפגשה זהבית כהן, מנכ"ל אייפקס ישראל, אתמול בשעות הערב עם אביתר דותן, מזכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, ועם נציגים נוספים מההתאחדות.

זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל צילום: אוראל כהן

 

במהלך הפגישה הסבירה כהן את מהות העסקה המתגבשת לרכישת תנובה על ידי ברייט פוד והתייחסה לנושאים שונים, ובהם תפקוד תנובה בשעת חירום, ביטחון המזון, המשך השמירה של ההסכם של תנובה עם התאחדות מגדלי הבקר שנחתם ב- 2007, וכן המשך רכישת מכסות החלב הקיימות – ואף אפשרות להגדלתן על ידי הרוכשים. כהן הבהירה, כי אין בכוונתם של הסינים לייבא גבינות לישראל, וכי הם מתחייבים להמשיך ולהשביח את תנובה ולהשקיע בפיתוחה. כהן הדגישה כי מדובר במגעים ראשונים בלבד בין אייפקס לבין ברייט פוד.

 

מאייפקס נמסר עוד כי נציגי ההתאחדות התרשמו שהקבוצה הסינית היא רוכשת ראויה ושבכוונתה לעמוד בכל ההתחייבויות שתנובה חתמה עליהן בעבר וכן כי שני הצדדים סיכמו להמשיך את הדיאלוג ביניהם ולפעול לקיום פגישה בין ראשי ברייט פוד לבין ראשי התאחדות מגדלי הבקר לחלב.

 

בעוד כשעה יקיימו ארגוני המושבים המתנגדים למכירת תנובה, הפגנה מול משרדי תנובה בצומת גלילות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x