$
בארץ

נתיבי ישראל צפויה לפטר את רמט מבניית מחלף שקרס בסופה

לכלכליסט נודע שהמהלך נובע מכך שבנתיבי ישראל גילו שהעבודות יושלמו באיחור ובעלות גבוהה מהמתוכנן, ועל כן יימסרו לקבלן אחר. רמט: "אם נסולק מהפרויקט - נפנה להליכים משפטיים"

ליאור גוטמן 08:3723.02.14

חברת נתיבי ישראל - מעצ לשעבר - צפויה לפטר היום את חברת רמט מהשלמת העבודות על מחלף דרור, כך נודע ל"כלכליסט". ההחלטה צפויה להתקבל בהנהלת החברה כבר היום, לרבות חילוט כספי ערבות של רמט שהופקדו מבעוד מועד בהיקף של כ־25 מיליון שקל, זאת לאחר שהבינו שהעבודות יושלמו באיחור ובעלות גבוהה מדי ביחס למתוכנן. אם המהלך יושלם - העבודות יימסרו לקבלן אחר שישלים את בניית המחלף.

שקיעת מחלף דרור שקיעת מחלף דרור צילום: עידו ארז ynet

 

 

מחלף דרור מחבר בין כביש 4 (כביש חיפה־תל אביב הישן) לכביש 553, ומטרתו לצמצם את עומסי התנועה באזור השרון. רמט - שפועלת תחת חברת אל־הר שבבעלות קרדן נדל"ן, זכתה במכרז ביולי 2011. עלות העבודות עד כה נאמדת בכ־380 מיליון שקל, את מחציתם השקיע הקבלן ואת המחצית השנייה השקיעה חברת נתיבי ישראל בהכנת תשתיות.

 

בדצמבר האחרון חנך שר התחבורה ישראל כץ את המחלף, ואמר ש"מחלף זה הוא דוגמה לשילוב מוצלח של פתרונות למכוניות, אוטובוסים, רכבת שתעבור בעתיד במרכזו, אופניים והולכי רגל. כל אלה יפעלו בבטיחות זה לצד זה, תוך שהם משתלבים בסביבה ירוקה".

 

למרות ההשקה המפוארת, המחלף לא נפתח לתנועת כלי רכב והושק למעשה בלי כוונה לפתוח אותו לציבור. הסופה שפקדה את המדינה בסוף 2013 עשתה בו שמות והתברר שהכביש עלול לסכן את הציבור, ומועד הפתיחה נדחה לפברואר ואז לאפריל. בנתיבי ישראל אמרו אז ש"מזג האוויר הסוער גרם לנזקים לתשתיות. באזור השרון בו ממוקם המחלף ירדה בשלושה ימים כמות משקעים ממוצעת של חודש שלם. כתוצאה מכך, נגרם נזק לכביש 553 במחלף דרור, שבנייתו טרם הושלמה".

 

מרמט נמסר ש"החברה ממשיכה בעבודות ההקמה ופועלת לתיקון הליקויים. הניסיון להטיל את מלוא האחריות על החברה בלבד משולל יסוד. החברה נמצאת חודשים ספורים מהשלמת הפרויקט ומסירתו, וזאת חרף העובדה שנתיבי ישראל מקשה על הביצוע ואינה מעבירה תשלומים שאין מחלוקת שמגיעים לחברה. במשרדי החברה לא התקבלה בקשה לחילוט הערבויות ולסילוק מהפרויקט ואם תתקבל, החברה תפנה להליכים משפטיים".

 

מנתיבי ישראל סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x