$
בארץ

אהרון פוגל: "ראש הממשלה ושר האוצר צריכים לעצור את המחדל הענק שקוראים לו חוק הריכוזיות"

היו"ר החדש של אי.די.בי דיבר בכנס בנושא חוק הריכוזיות של Deloitte בריטמן אלמגור זהר ומשרד עורכי הדין גרוס. פוגל: "פירמידה זה לא רק דבר שלילי. זה גם מאפשר לגדר סיכונים בין פעילויות"

יניב רחימי 12:2418.02.14

 

 

"פירמידה זה לא רק דבר שלילי. זה גם מאפשר לגדר סיכונים בין פעילויות", כך אמר היום (ג') אהרון פוגל, היו"ר החדש של אי.די.בי בכנס בנושא חוק הריכוזיות של Deloitte בריטמן אלמגור זהר ומשרד עורכי הדין גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'.

 

לדברי פוגל, "אומרים לי שזה זול אבל עדיף לעשות הנפקה פרטית ולשלם עוד 0.3% או ללכת לבנקים. שם יש עם מי לדבר לעומת המשקיעים בשוק ההון שמושפעים מהתקשורת. אין מנוס מלקרא לראש הממשלה ולשר האוצר להקפיא את חוק הריכוזיות עד ללימוד נוסף. אם הם לא יעשו זאת, הם יהיו שותפים למחדל ענק שפוגע בציבור".

 


  

מוקדם יותר אמר יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר: "נאמר כאן שאין אח ורע לחוק הריכוזיות שנחקק בישראל, אך גם אין אח ורע לרמת הריכוזיות שיש אצלנו. בכל מה שקשור לגובה הפירמידות, ישראל נמצאת גבוה מאוד בסקלה. למעשה, ישראל שנייה אחרי קולומביה".

 

 

אהרון פוגל אהרון פוגל צילום: אלכס קולומויסקי

 

רו"ח אילן בירנפלד, יו"ר ומנהל עסקים ראשי של Deloitte בריטמן אלמגור זהר אמר כי "למה לעשות ניסוי על המשק הישראלי? האם באמת היה צריך לחוקק חוק כדי להביא לתחרות? המשקיעים לא עומדים בתור לרכישת החברות מהפירמידות. לדעתי, פירוק הפירמידות לא יביא למפץ גדול". 

 

עו"ד דוד חודק הוסיף "חברי הכנסת חששו שבעלי ההון יפגעו בדמוקרטיה. לדעתי זה איום סרק. בכל עימות בין הממשלה לסקטור העסקי, הממשלה ניצחה בנוקאוט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x