שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

עו"ד אלי זהר מייצג קבוצה לרכישת חלק מפעילות הדסה

בית החולים שנמצא בהקפאת הליכים מתחיל למשוך הצעות מגופים עסקיים, לאחר שקופות החולים מכבי ומאוחדת כבר הביעו עניין ברכישת חלקים ממנו. ההצעות שיוגשו לנאמנים מטעם ביהמ"ש יצטרכו לקבל גם את אישור משרדי הבריאות והאוצר

מיקי פלד 07:0818.02.14

קבוצת משקיעים מתגבשת באמצעות עו"ד אלי זהר מעוניינת לרכוש חלק מפעילות בית החולים הדסה הנמצא היום בהקפאת הליכים. כך נודע ל"כלכליסט". הקבוצה צפויה להגיש הצעה לנאמנים שמינה בית המשפט, עו"ד ליפא מאיר ועו"ד אשר אקסלרוד, וככל הידוע, זו תהיה ההצעה הראשונה לרכישת חלק מפעילות הדסה מאז ההכרזה על ההקפאה. הצעה שכזו עשויה להתחיל מירוץ בין גופים עסקיים שמעוניינים בבית החולים.

 

הדסה נכנס להקפאת הליכים לאחר שצבר חוב של 1.3 מיליארד שקל ורשם גירעון של 300 מיליון שקל בתזרים המזומנים בשנה שעברה, שלא איפשר לו יותר להמשיך ולשלם משכורות וחובות לספקים.

 

עו"ד אלי זהר הוא יו"ר גולדפרב־זליגמן, משרד עורכי הדין הגדול בישראל, שמעסיק מעל 200 עורכי דין ומעניק ייצוג משפטי בתחום הליטיגציה והצווארון לבן לאישי ציבור כמו אהוד אולמרט ונוחי דנקנר, וחברות גדולות, בהן גוגל, קבוצת אריסון, גינדי השקעות ושופרסל.

 

עו"ד אלי זהר עו"ד אלי זהר צילום: אוראל כהן

 

אפשרות אחת שעומדת בפני הקבוצה היא רכישה של הדסה הר־הצופים, אחד משני הקמפוסים של הדסה. קמפוס הר הצופים קטן יותר מזה של עין כרם, אך נחשב לבית חולים איכותי עם מספר מחלקות מצטיינות. אם הקמפוס יישאר באופן מלא בידי הדסה גם בתום שלושת חודשי הקפאת ההליכים, לא מן הנמנע כי מנכ"ל בית החולים אביגדור קפלן יפעיל את תכנית ההבראה גם על היחידות הכפולות שבשני הקמפוסים, כך שקמפוס הר הצופים עשוי לקטון משמעותית.

 

וורמברנד. מתענין ברכישה וורמברנד. מתענין ברכישה צילום: אוראל כהן

 

הצעת הרכישה שכזו תצטרך לעבור גם את אישור משרדי הבריאות והאוצר, שעלולים לא לתמוך בה, מחשש כי היא תגביר בטווח הארוך את פעילות הרפואה הפרטית (שר"פ) בבית החולים, ובכך תעלה את הוצאות הבריאות של החולים, של הביטוחים המשלימים של קופות החולים ושל המדינה. מנגד, ההצעה מספקת בטווח הקצר פתרון מימוני שיחסוך למדינה חלק משמעותי מחצי מיליארד השקלים שכבר התחייבה להשקיע בהדסה כדי למנוע את קריסתו.

 

מי שעוד מעוניין ברכישת חלק מהדסה היא קופת חולים מאוחדת בראשות זאב וורמברנד. בספטמבר ניהל וורמברנד מגעים עם ארגון נשות הדסה על רכישת קמפוס הר הצופים של בית החולים. וורמברנד אמר ל"כלכליסט" כי "ככל שיתקדמו בהסדר בהדסה יגלו שהמדינה לא תוכל להזרים מאות מיליוני שקלים רק תמורת הסכם חתום, מבלי לבצע שינוי מבני אמיתי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x