$
בארץ

המשבר בהדסה: האחיות מפגינות, הרופאים שוקלים לחזור לעבודה

הרופאים דורשים הבטחה כי שכר ינואר ישולם בעתיד במלואו. שאר עובדי בית החולים מפגינים בשעה זו בירושלים במחאה על אי תשלום השכר

מיקי פלד 10:5017.02.14

התקדמות משמעותית הושגה אמש בין ההסתדרות הרפואית להנהלת הדסה בדרך להחזרת הרופאים לעבודה סדירה לאחר יותר כשבועיים של עבודה במתכונת שבת.

 

בשעות הקרובות אמורים ועדי הרופאים של בית החולים לקבל מההנהלה תשובות לדרישות שהועלו במשא ומתן אמש, בין השאר בנוגע להשלמת ההפרשות לקרנות הפנסיה, החזרת חלק מ-150 מיליון השקלים שנועדו להשתלמות של הרופאים והנהלת הדסה עשתה בהם שימוש לצרכיה השוטפים וסעיפים נוספים הנמצאים במחלוקת לגבי פוליסת הרשלנות הרפואית של בית החולים. עם זאת, בניגוד לאחיות ועובדי המנהל והמשק, הרופאים לא מציבים כתנאי לחזרה לעבודה את השלמת שכר חודש ינואר ל-100%. אולם, הרופאים דורשים הבטחה כי שכר חודש ינואר ישולם בעתיד במלואו. הדרישה היא להגדיר תקופה קצובה שאחריה השכר ישולם, כולל החלק של השר"פ.

 

הפגנה של עובדי הדסה, ירושלים הפגנה של עובדי הדסה, ירושלים צילום: עטא עוויסאת

 

בשעות אלו מפגינות האחיות ועובדי המנהל והמשק מול בית ראש הממשלה בירושלים והפגנות נוספות ייערכו בעיר במהלך היום. בבית החולים עצמו נותר רק צוות מצומצם לטיפול במקרי חירום. אתמול העבירה הנהלת הדסה חלק מהמחצית השנייה של שכר חודש ינואר, אך לדברי העובדים מדובר בסך הכל במקדמה של כ-40% בממוצע על חשבון חודש פברואר.

 

קיצוץ דיפרנציאלי

 

על פי המתווה של התשלום, מי שמשתכר עד 10,000 שקל ברוטו יקבל את מלוא השכר, ולשאר העובדים ייערך קיצוץ דיפרנציאלי בהתאם לרמת השכר. מי שמשתכר עד 15 אלף שקל בחודש יקבל רק 95% ועד 20 אלף שקל יקוצצו 7.5%, ובהתאם ברמת השכר הבאה של אלו המשתכרים 20 אלף עד 25 אלף שקל בחודש יקוצץ השכר ב-10% וכך הלאה.

 

עם זאת, מנכ"ל בית החולים אביגדור קפלן הודיע כי יקפיא כוננויות על הניתנות לעובדי המינהל והמשק מתוקף ההסכם הקיבוצי. אמנון ברוכיאן, יו"ר ועד עובדי המינהל והמשק בהדסה, אמר אתמול ל"כלכליסט", כי מהכוננויות נהנים למעשה כמעט כל העובדים, וכך בפועל איש לא יהנה ממלוא שכרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x