בארץ

פרסום ראשון

הדסה תפנה למור יוסף: ותר על מחצית מהסכם הפרישה

מנכ"ל בית החולים לשעבר מקבל היום 75 אלף שקל לחודש עד גיל 67 ואתמול הצהיר כי ישקול קיצוץ עקב מצבו של הדסה; בתוך כך האחיות ועובדי המינהל נוטשים את המחלקות לשלוש שעות במחאה על אי תשלום השכר

מיקי פלד 11:1116.02.14

האם הסכם הפרישה של פרופ' שלמה מור יוסף מהדסה בדרך לקיצוץ דרמטי? ל"כלכליסט" נודע כי השבוע תפנה הנהלת הדסה למור יוסף בבקשה להתחיל משא ומתן לקיצוץ מוסכם בתנאי הפרישה, הכוללים שכר של כ-75 אלף שקל בחודש עד גיל 67. על פי מקורות בבית החולים, השאיפה של הנהלת הדסה היא לקצץ במחצית את הסכום שיקבל המנכ"ל לשעבר. מור יוסף פרש מתפקיד מנכ"ל בית החולים בסוף 2011 וכיום הוא בן 63, כך שצפויים לו עוד 4 שנים של התשלום החודשי, המתווסף על שכר של כ-60 אלף שקל מתפקידו כמנכ"ל הביטוח הלאומי.

שלמה מור יוסף שלמה מור יוסף צילום: אלכס קולומויסקי

 

המשא ומתן ייפתח גם ברמיזה לכיוונו של מור יוסף, לפיה אם לא יגיעו הצדדים להסכמה תלך הנהלת הדסה באופן חד-צדדי לבית המשפט ותבקש לבטל או לקצץ את ההסכם. עם זאת, גם בהדסה מבינים כי יהיה קשה מאוד לשכנע את בית המשפט לבטל הסכם שנחתם בין מור יוסף לדירקטוריון בית החולים ואושר על ידו, כך שלכל היותר ניתן יהיה להחיל עליו קיצוץ דומה לזה שיוסכם עם עובדי בית החולים, כמו לדוגמה קיצוץ של 4.5% בשכר הרופאים למשך 27 חודשים.

 

הנהלת הדסה למעשה מנסה לנצל את המומנטום שנוצר עקב הקפאת ההליכים אליה נכנס בית החולים בשבוע שעבר, ולקצץ במה שניתן. במקביל, בראיון בערוץ 2 אתמול אמר פרופ' מור יוסף כי הוא מוכן לשבת ולשקול התאמות בהסכם הפרישה עקב המצוקה הפיננסית של בית החולים.

 

היום צפוי להיכנס בית החולים הדסה לשבוע השלישי של עיצומים בהם נוקטים הרופאים, האחיות ושאר העובדים. במסגרת העיצומים נערכים רק טיפולים דחופים כגון אונקולוגיה, דיאליזה, לידות, טיפולים מצילי חיים וכדומה. האחיות ועובדי המנהל והמשק עוזבים בשעות אלה את בית החולים לשלוש שעות, זאת במחאה שלא קיבלו את המחצית השנייה של שכר חודש ינואר. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x