בארץ

הדסה: הרופאים שוקלים לחזור לעבודה בתחילת שבוע הבא

בתום שיחות הערב בין הנהלת ביה"ח להסתדרות הרפואית סוכם כי אם ימולאו התנאים של הרופאים ביום ראשון הם ישקלו לסיים את העיצומים

מיקי פלד 22:1413.02.14

בתום פגישה שנערכה הערב (ה') בין הנהלת בית החולים הדסה לוועדי הרופאים מסתמנת אפשרות לחזרת הרופאים לעבודה בתחילת השבוע הבא. הרופאים עובדים במתכונת שבת מאז השבוע שעבר לאחר שקיבלו רק מחצית מתשלום חודש ינואר עקב הקשיים הכספיים של בית החולים.

 

 

 

בתום הפגישה סוכם כי אם ביום ראשון תמלא הנהלת הדסה אחרי דרישות הרופאים, הם ישקלו לסיים את העבודה במתכונת שבת. בין השאר, מדובר על השלמת תשלום 90% משכר חודש ינואר כפי שאישר בית המשפט, כאשר ככל הנראה מי שמשתכר עד 10,000 שקל ברוטו יקבל שכר מלא. במקביל, נמשכות שיחות בין ההנהלה לבין ועדי האחיות ועובדי המינהל והמשק.

 

 

 צילום: אוהד צויגנברג

 

דבר נוסף אותו דורשים הרופאים הוא קבלת מידע לגבי הפוליסה שמבטחת אותם במקרה של רשלנות רפואית. הרופאים דורשים כי הפוליסה תגדל מסכום פיצוי מקסימאלי של עד 30 מיליון שקל בשנה לכלל המקרים ל-50 מיליון שקל וכי לא יהיו החרגות יוצאות דופן שעשויות להביא לכך שרופאים לא יכוסו במקרה של רשלנות רפאית.

 

מזכ"ל ההסתדרות הרפואית, לאה ופנר, אמרה הערב ל"כלכליסט" כי "לא דרשנו תשלום שכר של 100% לכולם כי מלכתחילה בית המשפט אישר תוכנית שמכילה תשלום חלקי של השכר לשלושת החודשים של ההקפאה. מבחינתנו מדובר במקדמה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x