$
בארץ

הדסה קרס והמנכ"ל מור יוסף קיבל בונוס "כהערכה עבור פעילותך כמנהל"

למרות שהשאיר אחריו בית-חולים בגירעון עתק, פרופ' שלמה מור יוסף סיים את תפקידו כמנהל הדסה ‭2011-ב‬ עם הסכם פרישה בשווי מיליוני שקלים; אלא שכעת מתברר: בשנים ששימש מנהל הוא גם זכה לבונוסים מיוחדים בשווי של ‭1.8-כ‬ מיליון שקל; הדסה: "לא מגיבים על שכר מנהלים"

צח שפיצן, "ידיעות אחרונות" 09:1712.02.14

המשבר הגדול בהדסה לא נולד יש מאין, ורבים רואים את שורשיו בעשור שבין 2001 ל‭- 2011- השנים שבהן עמד בראש בית-החולים פרופ' שלמה מור יוסף, כיום מנכ"ל הביטוח הלאומי. אלא שאף שמור יוסף סיים את תפקידו כאשר בית-החולים שבראשו עמד צבר גירעון של ‭850-כ‬ מיליון שקל, מתברר כעת כי עד הרגע האחרון הוא זכה להטבות מפליגות - כהוקרה על הצטיינותו בתפקיד. 

ממסמכים שהגיעו לידי "ידיעות אחרונות" עולה כי ב ‭2006-‬ נח- תם חוזה חדש עם מור יוסף, שבמסגרתו הוסמכה ועדה שבה חברים חלק מהדירקטורים בהדסה להעניק לו בונוסים מדי שנה, נוסף על משכורתו החודשית שעמדה על עשרות אלפי שקלים. הבונוס המרבי שנקבע בחוזה עמד על ארבע משכורות, והוועדה הייתה רשאית להחליט על גודל הבונוס - בהתאם לביצועיו של מור יוסף ולרמת שביעות הרצון ממנו.

 

על פי המסמכים, באפריל 2006 קיבל מור יוסף בונוס של ארבע מש- כורות עבור התקופה שלפני חתימת החוזה איתו, שעמד על ‭350-כ‬ אלף שקל. גם בשנים 2006 ‭2007-ו‬ קיבל מור יוסף את הבונוס המרבי, שגדל מדי שנה בהתאם לצמיחת משכורתו, והגיע בתקופה זו ‭480-לכ‬ אלף שקל. ב-2008 ו-2009  פחת הבונוס של מור יוסף, לשווי של משכורת אחת. את הכסף, לפי המסמכים, העביר המנהל לקרנות המכונות "קרנות שר"פ" - שמיועדות למשכורות שמקבלים הרופאים עבור שירותי רפואה פרטית שהם מעניקים בבית-החולים.

 

פרופ' שלמה מור יוסף פרופ' שלמה מור יוסף צילום: אלכס קולומויסקי

 

הבונוס המעניין ביותר שהוענק למור יוסף הגיע ביוני ‭,2011‬ בסך כולל של שתי משכורות - כ‭280-‬ אלף שקל. באותה שנה פרש מור יוסף על רקע חילוקי דעות קשים עם ארגון "נשות הדסה‭,"‬ שמשמש למעשה הבעלים של בית-החולים, והותיר אחריו גירעון מצטבר של כ ‭850-‬ מיליון שקל. גירעון זה, שחייב את בית-החולים להכריז על תוכנית הבראה אגרסיבית, נבע מהפסדים של מאות מיליוני שקלים מדי שנה.

 

במהלך שנות כהונתו האחרונות של מור יוסף - אותן שנים שבהן קיבל המנהל היוצא בונוסים שמנים, בשווי מצטבר של

כ ‭1.8-‬ מיליון שקל. אם בכך לא די, לבונוס משנת 2011 צורף גם מכתב הערכה אישי מיו"ר הדירקטוריון יוסי רוזן, שבו מוזכרת גם נשיאת הדסה ננסי פלצ'וק. "אני שמח להודיע לך שבהמלצתי ובהמלצת ננסי הוחלט פה אחד לתת לך בונוס של שתי משכורות‭,"‬ כתב רוזן, "כהערכה עבור פעילותך כמנהל הדסה, ובהתאם לחוזה איתך‭."‬

 

הבונוסים השמנים שקיבל מור יוסף מצטרפים ל"מצנח הזהב" השמן שקיבל עם פרישתו מתפקיד מנהל הדסה. מור יוסף ממשיך לקבל לא - חר פרישתו מבית-החולים שכר חודשי של 75 אלף שקל עד הגיעו לגיל הפרישה ב‭- 2019- ‬ סכום שמצטבר לכ-10-‬ מיליון שקל. בנוסף מקבל כיום מור יוסף משכורת חודשית בת 60 אלף שקל במסגרת תפקידו כמנכ"ל הביטוח הלאומי.

 

פרופ' מור יוסף סירב להגיב לידיעה. מבית-החולים הדסה נמסר: "המרכז הרפואי אינו מגיב על שכר של עובדיו או מנהליו‭."

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x