$
בארץ

הדסה: הרופאים יבוטחו; איום השביתה - הוסר

האיום בשביתה הוסר לאחר שבמשרדי ההסתדרות הרפואית התקבלה מהנהלת בת החולים פוליסת הרשלנות הרפואית שמבטחת את הרופאים. עם זאת הרופאים ממשיכים בעבודה במתכונת שבת, והאחיות ועובדי המינהל והמשק שובתים

מיקי פלד 09:4011.02.14
איום שביתת רופאים מעל בית החולים הדסה הוסר הבוקר, לאחר שבמשרדי ההסתדרות הרפואית התקבלה מהנהלת בית החולים פוליסת הרשלנות הרפואית שמבטחת את הרופאים. עם זאת, הרופאים ממשיכים בעבודה במתכונת שבת והאחיות ועובדי המינהל והמשק שובתים. עמיתיהם של האחרונים בבתי החולים האחרים ברחבי הארץ ישבתו גם הם בין השעות 10 ל-12 להזדהות.

 

השלטים שנשאו הרופאים בהפגנה השבוע השלטים שנשאו הרופאים בהפגנה השבוע צילום: עומר מסינגר

 

ההסתדרות הרפואית איימש אמש להשבית החל מהיום ב-10:00 את בית החולים באופן מלא אם לא תקבל העתק עדכני של פוליסת ביטוח הרשלנות הרפואית המכסה את רופאי הדסה. "ללא הפוליסה", מסרו נציגי רופאי הדסה, "נסיק מכך כי הרופאים המועסקים בבית החולים אינם מכוסים בביטוח אחריות מקצועית החל מהשקל הראשון בגין כל עבודתם, ולא נוכל להמשיך לתת להם לסכן עצמם ולהיות חשופים לתביעות עתידיות. נאלץ להורות לרופאים לעזוב את שטח בית החולים, על מנת לא להיות חשופים לתביעות נוספות".

 

בבית המשפט המחוזי בירושלים התקיים אתמול (ב') הדיון בבקשת בית החולים הדסה להקפאת הליכים, והשופט דוד מינץ צפוי להודיע על החלטתו עד היום. במהלך הדיון היום ביקשו נציגי הדסה להותיר את הנהלת בית החולים, כולל הדירקטוריון והבעלים, על כנה בזמן ההקפאה. "באתי להדסה לאחר שעזבתי משרה מפנקת ומתגמלת. באתי במטרה לעזור", אמר המנכ"ל אביגדור קפלן בדיון. "מצאתי תהום ענקית בין הפעילות הרפואית־מחקרית המופתית לבין המערכת הניהולית שהיא מתחת לכל ביקורת. עשיתי ככל יכולתי בחודשים האחרונים. ניהלתי מו"מ עם הממשלה, עם נשות הדסה ועם נציגויות העובדים. דרכי לא צלחה ואני מאמין באמונה שלמה שביכולתי להשלים את המלאכה ולהביא את הדסה לחוף מבטחים. אפשר לרפא אותה. העובדים צריכים לוותר, הממשלה צריכה להכניס את היד לכיס. הפערים לא דרמטיים אם באים למו"מ בכנות ובתום לב. אני שם את הרקע והמוניטין שלי על כף המאזניים ומאמין שלא אאכזב גם הפעם".

 

מההסתדרות הרפואית נמסר בתגובה: "אנחנו מאוד שמחים שהשופט מבין שצריך את שני הצדדים על מנת להגיע להסכמה ושעו״ד ליפא, עם כל הכבוד וההערכה, אינו הנאמן היחיד, בעקבות טענתנו לניגוד עניינים. לגבי הפוליסה, אנחנו עדיין לומדים אותה וכרגע לא נותנים הוראה לעזוב את ביה"ח. ממשיכים במתכונת שבת". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x