$
בארץ

לפיד: "בי"ח הדסה לא ייפול, אף אחד לא רוצה חולים ברחובות"

על רקע הגשת הבקשה להקפאת הליכים נגד בית החולים, אמר הערב שר האוצר בראיון ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 2: "אנחנו מוכנים לשלם כדי שהחולים לא יהיו ברחוב - אבל לא מוכנים לשלם כדי שבעוד שלושה חודשים נחזור לאותו מצב"

שירות כלכליסט 18:4808.02.14
"בית החולים הדסה לא ייפול - הוא גדול מדי מכדי ליפול. אף אחד לא רוצה להגיע למצב שהחולים יהיו ברחובות" - כך אמר הערב שר האוצר, יאיר לפיד, בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2. לפיד התייחס למשבר בהדסה - שהגיע אתמול לשיא לאחר שמשרד האוצר וההנהלת בית החולים הגישו בקשה להקפאת הליכים.

 

יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: אוראל כהן

 

לפיד הוסיף: "השר"פ לא עבד, היה כשל ניהולי - זה בית חולים שנוהל רע מאוד. ואולם מה שחשוב כעת זה לצאת לתוכנית הבראה". לדבריו, "אנחנו מוכנים לשלם כדי שהחולים לא יהיו ברחוב, אבל לא מוכנים לשלם כדי שבעוד שלושה חודשים נחזור לאותו מצב".

 

יצוין כי מחר ב-9:30 הרופאים צפויים להפגין מול ישיבת הממשלה; בנוסף, הרופאים בבתי החולים בכל הארץ ישבתו בין10:00 ל-12:00 לאות הזדהות עם רופאי הדסה. עובדי המינהל והמשק והאחיות בהדסה יפסיקו גם הם לעבוד באותן שעות. יינתנו רק טיפולי חירום.

 

שר האוצר התייחס להחלטתו להקפיא את התשלומים לישיבות, שהתקבלה בעקבות פסיקת בג"ץ בנושא, ולהפגנות הסוערות של החרדים ביום חמישי, ואמר: "הערכנו שזה יקרה - אבל אנחנו לא נרתעים. זה פצע פתוח בלבה של המדינה הזאת. הגיע הזמן להעביר את השוויון בנטל - ואנחנו נעביר זאת. הוא התייחס למחלוקת על סעיף הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס: "בעיניי זה עלבון מיותר לחרדים להגיד סנקציות פליליות, זה מתייחס אליהם כאל פושעים. הם לא פושעים, הם פשוט צריכים להתגייס לצבא ולצאת לעבודה."

 

לפיד הדגיש כי לא יישב בממשלה שלא תיישם את השוויון בנטל: "המדינה תקרוס אם נצטרך לממן ציבורים כל כך גדולים".

  

בעניין יוקר המחיה אמר שר האוצר: "אנחנו נוריד את מחירי הדיור. בסוף השוק לא יעמוד בכמות הלחצים שאנחנו מפעילים עליו. יש עוד הרבה עבודה".

 

לגבי המו"מ עם הפלסטינים אמר שר האוצר: "אני רוצה שמדינת ישראל תיגרר לפרידה הזאת מהפלסטינים בשערותיה מצווחת וצועקת; למה? מפני שכל אפשרות אחרת היא קלה מדי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x