$
בארץ

הדסה: השר"פ הכניס 214 מיליון שקל לכיסי הרופאים בשנה שעברה

מזכירה בכירה עם עלות שכר חודשית של 18 אלף שקל, טיפולים רפואיים ל-25 אלף עובדים, גמלאים ובני משפחה ו-500 איש שמשתכרים כמנהלים למרות שהם לא. בקשת הקפאת ההליכים חושפת חלק מהבלגן בבית החולים הדסה

מיקי פלד ושאול אמסטרדמסקי 13:1608.02.14

בשנה שעברה הכניסה הדסה כ-40 מיליון שקל מפעילות השר"פ בבית החולים. בבקשה להקפאת הליכים שהוגשה אתמול מגלה בית החולים כי הסכום הזה מהווה 15.9% מההכנסות מהשר"פ, כאשר השאר - כ-214 מיליון שקל, נשאר בידי הרופאים.

 

ההכנסות מתיירות רפואית עמדו על 78 מיליון שקל. עם זאת, רק כעשירית מהרופאים בהדסה נהנו מהכנסת גבוהות מהשר"פ, כאשר האחיות עדיין מקבלות שכר לפי הטבלאות המקובלות במערכת הציבורית, כמו גם הרופאים ועובדי המנהל והמשק. אולם יש כאלו שהצליחו להשיג מבית החולים שכר גבוה מאוד, הרבה מעל המקובל.

 

הבקשה שהגישה הדסה אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים מציירת תמונה של בית חולים שההנהלה שלו מתקשה לשלוט על הוצאות השכר בו. זוהי אמנם עמדה לא אוביקטיבית מצד בית החולים שמבקש הקפאת הליכים, אך עדיין הנתונים שנחשפים לראשונה בבקשה מעלים תמיהה.

 

בית החולים הדסה הר הצופים, ירושלים בית החולים הדסה הר הצופים, ירושלים

 

כך לדוגמה, הטבת שכר של העלאת מעמד ודרגה שניתנו ל-322 עובדים עולים לה כ-12 מיליון שקל בשנה, למרות שהעובדים לא מבצעים בפועל את התפקיד שכתוב בתלוש השכר שלכם. בין השאר, מוזכר הסדר בו ל-22 עובדי ניקיון ניתן מעמד של ראש צוות, למרות שהם אינם בעלי תפקיד שכזה, בעלות של כ-603 אלף שקל בשנה.

 

בנוסף, הטבה של תוספת שעות נוספות גלובליות, שלא מבוצעות בפועל לטענת הדסה, עומדת על 38 מילון שקל בשנה. כמו כן, מתן אפשרות של שעות כוננות למרות שלא בהכרח היה בהן צורך עולה להדסה עוד כ-60 מיליון שקל בשנה.

 

הטבות פרסונל

 

לא רק שכר ישיר מקבלים עובדי הדסה, אלא הטבות "פרסונל" לעובדים והגמלאים. ההטבה קובעת כי עובדי הדסה, בני משפחתם זכאים לטיפולים בחינם בבית החולים. מדובר בהסדר מקובל במערכת הבריאות, אלא שבהדסה עלה מספר הזכאים ל-25 אלף איש.

 

כמו כן, בדיקה שערכה ההנהלה העלתה כי כתוצאה מהסכמים עם ועד העובדים יש בהדסה כ-400 איש שמוגדרים מנהלים, אך 900 איש שמקבלים שכר כמנהלים. זאת משום שההסכמים מאפשרים לועד לקדם עובדים כמעט אך ורק על פי שיקול דעתם של ראשי הוועד, כך לטענת הדסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x