$
בארץ

עכשיו זה רשמי: עובדי הניקיון במגזר הפרטי יקבלו תוספות שכר

מדובר בתוספת שכר של 340 שקל בחודש ברוטו וכן שיפור בתנאים הסוציאליים. ההסכם יכלול את כלל חברות הניקיון במשק, גם אלו שאינן חברות בהסתדרות

מיקי פלד 13:3505.02.14

עובדי הניקיון במגזר הפרטי יחלו מהחודש הבא לקבל תוספת שכר של 340 שקל בחודש ברוטו ושיפור דרמטי בתנאים הסוציאליים. שר הכלכלה, נפתלי בנט, חתם היום על צו הרחבה שיחיל את ההסכם בין הסתדרות לארגון חברות הניקיון על כלל חברות הניקיון במשק, גם אלו שאינן חברות בארגון. הצו הוא השלב האחרון ביישום הסכם העקרונות שחתמו ההסתדרות וארגוני המעסיקים לפני שנתיים. במגזר הציבורי כבר מיושם החל מנובמבר הסכם דומה.

העובדים יקבלו גם תוספת להפרשת המעסיק לפנסיה לשיעור של 21.83%%, קרן השתלמות (7.5% מהשכר על חשבון המעסיק ו- 2.5% על חשבון העובד) החל מאוקטובר, שי לחג בשווי 200 שקל בשנה ועוד. יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ציין במהלך הצגת ההסכם כי על מנת למנוע מצב בו העובד מפוטר עוד לפני ששולמו לו דמי הבראה הוחלט על פריסה של תשלום דמי ההבראה במהלך השנה.

 

עיני ובנט במעמד החתימה. "הצו הוא בשורה לציבור של עשרות אלפי העובדים" עיני ובנט במעמד החתימה. "הצו הוא בשורה לציבור של עשרות אלפי העובדים" צילום: אביעד וייצמן

 

בנט ציין כי הנחה את אנשי משרדו לבצע פיקוח מוגבר בחודשים הקרובים בקרב חברות הניקון על מנת לוודא שהצו מיושם. לדבריו, "הצו הוא בשורה לציבור של עשרות אלפי העובדים בענף הניקיון ולחברה, השואפת להיות רגישה וקשובה יותר לחלשים החיים בקרבה". יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן: "אין ספק שזה יום היסטורי בחברה הישראלית. מדהים שעד לפני שנתיים ראו אותם כעובדים שקופים ושמים אותם במרכז העשייה גם בהסתדרות וגם במשרד הכלכלה. ממחר העובדים האלו זוכים בכבוד אנושי. אנחנו מרימים את החברה האנושית ואת מקום העבודה. אנחנו עושים צעד חשוב לעובדי הניקיון, אבל גם לכל אחד מאיתנו. עם זאת, עלינו להשלים את מלאכת האכיפה כדי שכולם יגיעו למסקנה שאסור להפר את הזכויות, לא המזמין ולא הקבלן".

 

אילן שמעוני, יו"ר ארגון חברות הניקיון, שחתם על ההסכם שהוביל להוצאת צו ההרחבה בענף הנקיון הוסיף כי "זהו יום היסטורי ומכונן לענף הניקיון. זו גם תעודת כבוד לקהילה העסקית שתורמת את חלקה לצמצום הפערים בחברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x