שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

"יש תמיהה על העיתוי של פיצוץ פרשת הקבלנים"

גורם המקורב לעו"ד רועי בר ולקבלנים החשודים במתן שוחד בראשון לציון טוען כי המשטרה משתמשת בחשודים כמסך עשן בפרשת הרב פינטו והניצב ארביב

זוהר שחר לוי 08:3005.02.14

"ישנה תמיהה על העיתוי שבו התפוצצה הפרשה הזו. קיים חשש שהלבישו ברווז צולע בתחפושת של אריה כדי לשקם את תדמית להב 433 בשל החשדות המיוחסים למפקדם. הרעש לא הולם את מה שהציגה המשטרה בבית המשפט ביחס לחשדות", כך אמר אתמול ל"כלכליסט" גורם המקורב לעו"ד רועי בר ולקבלנים שמהם הוא חשוד בקבלת שוחד.

 

התמיהה שעליה מדבר אותו גורם היא הסמיכות בין פרסום החשד כי מפקד להב 433 ניצב מנשה ארביב קיבל שוחד מהרב יאשיהו פינטו לבין הפרסום שלשום על החשד כי יזמי נדל"ן מוכרים ובכירים נתנו שוחד וטובות הנאה לעו"ד בר, ששימש כיועמ"ש של העיריות ראשון לציון ורחובות, בתמורה לקידום עניינם.

 

עו"ד רועי בר בהארכת מעצר, שלשום עו"ד רועי בר בהארכת מעצר, שלשום צילום: אוראל כהן

 

טענה נוספת שעולה מכיוונם של החשודים היא העיתוי לפתיחת החקירה עצמה. לפי הפרטים שעולים מחשדות המשטרה, מדובר בעבירות ישנות על פרויקטים נדל"ניים שחלק כבר בני עשור. מה הוביל את המשטרה לפעול עתה בעניין?

הטענה שלפיה המשטרה מנסה ליצור מסך עשן על החקירה של פינטו דמגוגית. כל חקירה שהיתה נחשפת בעיתוי זה צפויה להעלות את קו ההגנה לפיו המשטרה מנסה להסיט את האש.

 

החקירה הזו נולדה לפני חודשים רבים והתנהלה משך תקופה ארוכה באופן סמוי. בתקופה האחרונה, במקביל לחקירה, התפרסמה בדיקה של מבקר המדינה יוסף שפירא, שבוודאי סייעה להחיש את החקירה. הבדיקה שעסקה בהתנהלותה של עיריית ראשל"צ העלתה תהיות בנוגע לאופן שבו העירייה נקשרה עם יועצים ומתכננים במכרזים שונים שקיימה.

 

אבל המשטרה, כמו המשטרה, עובדת לאט. כך התנהלו תמיד חקירות סבוכות של שוחד: לעתים שנים של חקירה, האזנות, גביית עדויות ובסוף, כשכבר כל העולם יודע, שומע, צועק "מה עם המשטרה" - יש מעצרים. אפשר לפחות לשמוח על זה שבסוף גם יש מעצרים.

 

מהמשטרה נמסר כי: "הטענות חסרות שחר ומשוללות כל יסוד עובדתי. החקירה הסמויה החלה לפני מספר רב של חודשים. בכל חקירה, ההחלטה להפכה לגלויה היא החלטה מקצועית המתקבלת לאחר בחינת חומר הראיות ובאישור הדרגים המוסמכים לכך ומבוססת על גיבוש תשתית ראייתית לחשדות ושיקולים מקצועיים הנוגעים לטובת החקירה ותו לא. למותר לציין כי התשתית הראייתית נבחנה על ידי בית המשפט שהורה על הארכת מעצרם של החשודים. דברור פרשה נעשה באמצעות הודעות עינייניות ועובדתיות לכלי התקשורת וכך גם נעשה במקרה המוזכר בפניה, הפרשנות הניתנת להן בתקשורת היא באחריות המפרסמים בלבד. צר לנו כי העיתון בוחר לתת במה לטענות ממוחזרות ותמוהות שאין בינן לבין עבודת המשטרה דבר וחצי דבר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x