$
בארץ

"הצעת החוק להגבלת הדירקטורים עשויה ליצור נזק בלתי הפיך"

נשיא האיגוד הדירקטורים, ניר זיכלינסקי, יוצא נגד הצעת החוק של זהבה גלאון וח"כים נוספים שמטרתה להגביל את מספר הדירקטוריונים בהם יכול דירקטור לכהן ל-3 בלבד

גיל קליאן 11:2204.02.14
היוזמה של חברי הכנסת זהבה גלאון, מיקי רוזנטל, יצחק כהן, משה גפני ואלעזר שטרן מחודש דצמבר 2013 להגבלת מספר הדירקטוריונים בהם יוכל דירקטור לכהן ל-3 בלבד מושכת אש מכיוון איגוד הדירקטורים. במכתב של נשיא האיגוד, ניר זיכלינסקי, אל חברי הכנסת, טוען זיכלינסקי כי ההצעה עלולה ליצור "נזק בלתי הפיך".

 

זיכלינסקי מסביר כי לפי החוק כיום ייספרו גם דירקטוריונים של חברות פרטיות עבור הדירקטורים לצורך הגבלת הכהונה. מצב זה, טוען זיכלינסקי, ייצור מצב בו כהונה בדירקטוריון של חברה פרטית, שבפועל מתכנס לעיתים רחוקות בלבד, יפגע ביכולת של דירקטור לכהן בחברה ציבורית. זיכלינסקי טוען שיש לבחון כל מקרה לגופו, וכאשר ישנם אנשים שעיקר תפקידם הוא כהונה בדירקטוריונים, יש לאפשר להם להמשיך בכך.

 

זהבה גלאון. "מכירה את טענות האיגוד" זהבה גלאון. "מכירה את טענות האיגוד" צילום: חיים צח

 

כמו כן מבקש זיכלינסקי להכניס לחוק מדדים שיבחנו את אופי הדירקטוריונים בהם מכהנים – מאפיינים כמו גודל החברה, מורכבות העבודה שלה, האם פעילותה בעלת אופי פיננסי או ריאלי וכדומה – ולא רק מגבלה שרירותית של 3 דירקטוריונים בלבד מכל סוג שהוא. "הצעת החוק עלולה ליצור מצבים לא הגיוניים בהם דירקטורים בעלי ניסיון רב ומעמיק אשר מבינים היטב את מהות הפעילות בחברות בהם הם מכהנים, יאלצו לפרוש מהדירקטוריונים לאור הצעת החוק ובכך הדבר יגרום נזק ופגיעה באיכות הדירקטוריונים במדינת ישראל", טוען זיכלינסקי במכתבו.

 

עוד טוען זיכלינסקי כי "ישנם ענפים בהם ההתמחות באותו ענף היא קריטית והצעת החוק עשוייה להפסיק כהונתם של דירקטורים אשר צברו ניסיון רב שנים ומעמיק בענף מסויים ובחברה מסויימת . כך הדירקטוריונים יחסרו אנשי מקצוע".

 

מטעם יוזמי הצעת החוק מסרה בתגובה גלאון כי היא מכירה את טענות איגוד הדירקטורים, וכי "מבחינת הליך החקיקה, ההצעה הונחה, ובכוונתנו לקדם אותה, אך ככל הנראה רק במהלך מושב הקיץ הקרוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x