$
בארץ

דן פרופר פורש מראשות המועצה המנהלית של בנק ישראל

יו"ר אסם, שכיהן בראש המועצה מאז הקמתה ב-2011, יישאר בתפקיד עד שיימצא לו מחליף על ידי ועדת האיתור. "מרגיש תחושת סיפוק מהישגי המועצה והבנק"

אמנון אטד 12:5302.02.14
יו"ר המועצה המנהלית של בנק ישראל דן פרופר הודיע היום (א') על החלטתו לפרוש מראשות המועצה ומחברותו בה. פרופר, המשמש יו"ר חברת אסם, יישאר בתפקיד עד שיימצא לו מחליף על ידי ועדת איתור בראשות השופט בדימוס וינוגרד, ואישורו על ידי ממשלה. פרופר כיהן כיו"ר המועצה המנהלית של בנק ישראל מאז הקמתה באוקטובר 2011.

לדברי פרופר, הוא שוחח לראשונה עם הנגיד הקודם, פרופ' סטנלי פישר על כוונתו לסיים את תפקידו לאחר שהמועצה תשלים את תהליך התאמת המערכת הניהולית בבנק לחוק בנק ישראל החדש. בהחלטה משותפת עם נגידת הבנק, קרנית פלוג, סוכם כי פרופר יגיש את התפטרותו לאחר הגשת התקציב ותוכנית העבודה לשנת 2014.

 

דן פרופר. יגיש את התפטרותו לאחר הגשת התקציב ותוכנית העבודה ל-2014 דן פרופר. יגיש את התפטרותו לאחר הגשת התקציב ותוכנית העבודה ל-2014 צילום: טלי מאייר

 

לדבריו, "זו השנה השלישית לכהונת המועצה המנהלית של בנק ישראל. בתקופה זו אישרה המועצה שלוש תוכניות עבודה שנתיות ושלשה תקציבים שנתיים של הבנק. המועצה קיימה עשרות רבות של ישיבות ארוכות וממצות, בהן בחנה את היבטי הניהול, הנהלים, הבקרה, הפרויקטים, ההתנהלות בשגרה וההיערכות לשעת חרום של הבנק. מאות נושאים עלו על שולחן המועצה, נדונו וסוכמו".

 

עוד אמר פרופר: "כיו"ר המועצה מיום היווסדה אני יכול לומר בגאווה ובסיפוק, שבניית נהלי העבודה, הבאת מנגנוני ניהול הבנק להתאמה מלאה

לדרישות החוק החדש, והליכי הפיקוח והבקרה על התנהלות הבנק הושלמו במלואם. לאור זאת, ומתוך תחושת סיפוק רב מהישגי המועצה והבנק בתקופה זו, אני מודיע על החלטתי לפרוש מחברותי במועצה ומתפקידי כיושב הראש".

 

קרנית פלוג. "מודה לפרופר על תרומתו לבנק ולמועצה" קרנית פלוג. "מודה לפרופר על תרומתו לבנק ולמועצה" צילום: בלומברג

 

פלוג אמרה היום כי "הייתה לנו זכות גדולה לעבוד לצדו של דן בתהליך ההיסטורי של הקמת המועצה המנהלית של בנק ישראל ופעילותה בראשית דרכה. בהנהגתו של דן גיבשה המועצה את תהליכי העבודה והובילה שיפור משמעותי בתהליכי קבלת ההחלטות הניהוליות בבנק ישראל. בשם הנהלת הבנק ועובדיו אני מודה לדן על תרומתו הרבה למועצה ולבנק".

 

המועצה המנהלית הוקמה מכוח חוק בנק ישראל החדש, שאושר בכנסת אחרי שנים ארוכות של דיונים במרץ 2010. המועצה מתפקדת למעשה כדירקטוריון של בנק ישראל, והיא עוסקת בכל הפעילות המנהלית של הבנק: אישור תוכניות העבודה השנתיות שלו, התקציבים והדו"חות הכספיים, ופיקוח על מבנה ותנאי השכר של העובדים. המועצה מונה שבעה חברים: נגיד הבנק, המשנה לנגיד וחמישה חברים חיצוניים ובהם גם יושב הראש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x