שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מתווה הטבות המס המורחב ליישובים בפריפריה - חוזר לממשלה

הממשלה תדון בבוקר בהצעת שר האוצר לפיד למתן הטבות ל380 יישובי פריפריה, במקום ל־150 יישובים כיום. המתווה המוצע נדחה משום שהוא עשוי לכלול גם 35 התנחלויות

רוני זינגר 22:2701.02.14

הממשלה תדון מחר בישיבתה השבועית בהצעתו של שר האוצר יאיר לפיד למתן הטבות מס לכ־380 יישובי פריפריה - בהם 230 יישובים חדשים שתושביהם לא נהנו עד כה מההטבות.

 

ההחלטה על מתווה הטבות המס החדש נדחתה בישיבת הממשלה בשבוע שעבר, לאחר ששרת המשפטים ציפי לבני ביקשה לקיים דיון מעמיק בנושא. בקשתה הגיעה לאחר שהתברר שהטבות המס החדשות עשויות לכלול גם כ־35 התנחלויות מבודדות.

 

על פי הצעת לפיד יגדל משמעותית מספר היישובים שייהנו מהטבות מס. לפיכך, בהנחה שהממשלה לא מתכוונת להגדיל את תקציב ההטבות, יצטמקו ההטבות שיקבל כל יישוב בממוצע. בעקבות זאת, פנה ראש עיריית קריית שמונה ניסים מלכה ללפיד, וביקש שהעיר לא תיפגע בגלל המתווה החדש.

 

שכונה בערד. התושבים ייהנו מהטבות? שכונה בערד. התושבים ייהנו מהטבות? צילום: ישראל יוסף

 

היקף הטבות המס נקבע על 750 מיליון שקל בשנה. עד היום נהנו מהטבות המס 150 יישובים, ולפי ההצעה החדשה יתווספו לרשימה כ־230 יישובים, בהם יישובים ערבים.

 

לפי הצעת לפיד ייקבעו שלושה קריטריונים לכניסת יישוב לרשימת מקבלי ההטבה: מרחק היישוב מהגבול, קריטריון גיאוגרפי־דמוגרפי וקריטריון חברתי־כלכלי. להצעה שהוגשה לממשלה לא צורפה רשימה של היישובים, אלא רק הגדרות קו גיאוגרפי.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x