$
בארץ

אליהו מכיר בהתארגנות העובדים במגדל: "מוותר על המאבק נגד ההסתדרות"

בעל השליטה בחברה מסר לביה"ד לעבודה כי הוא מכיר בוועד "מתוך דאגה לעובדים" , זאת לאחר מאבק של חודשים בין הצדדים שכלל שביתות יזומות

רחלי בינדמן 17:5030.01.14

שלמה אליהו, בעל השליטה בחברת הביטוח מגדל, מוותר על המאבק נגד הקמת הוועד בחברה והודיע לפני שעה קלה לבית הדין האזורי לעבודה כי "מתוך דאגה לגורל החברה ועובדיה, המליץ להנהלת החברה לוותר על המאבק בעניין ולהיכנס למשא ומתן עם נציגת העובדים לקראת הסכם קיבוצי" - כך מתוך הפנייה הכתובה לבית הדין.

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אליהו התנגד תחילה להקמת ועד עובדים יציג במגדל דרך ההסתדרות, בגלל אמונתו כי ידאג לעובדיו גם ללא ועד, ולאחר מכן כי ביקש לבדוק את הליך ההצטרפות לוועד ולוודא שאמנם הושג הרוב הדרוש. הוא ביקש עם זאת להבהיר לבית הדין כי "שלמה אליהו שהחל את דרכו כשליח במגדל שעניינם של העובדים וזכויותיהם קרובים לליבו, סבר כי זכותם של העובדים להצטרף לארגון עובדים צריכה להיות חופשית מלחצים, איומים והשפעות בלתי הוגנות".

 

הפגנה של עובדי מגדל לפני כשבועיים הפגנה של עובדי מגדל לפני כשבועיים צילום: אוראל כהן

 

לאליהו טענות קשות נגד ההסתדרות שמנעה לכאורה לטענתו את זכותו לבדוק האם אמנם הושג הרוב הדרוש: "המאבק שניהלה ההסתדרות כדי להבטיח שעניין זה לא ייבדק, שסופו אינו נראה לעין, מלווה בנזק לחברה ולעובדיה, ועלול, אם יימשך להסב נזקים גם ללקוחותיה". אליהו מכוון בדבריו לשביתה יזומה שהובילה ההסתדרות בקרב עובדי מגדל שהשביתה את מערך שירות הלקוחות של מגדל וכללה הפגנות מול ביתו בגן העיר ובאזורים נוספים - מאבק שתוכנן להסלימו בהמשך. במובן זה החלטתו של אליהו להכיר בוועד היא בבחינת הישג להסתדרות ולמאבק.

 

אליהו ספג ביקורת חריפה משופט בין הדין לעבודה דורי ספיבק ומגדל אף קיבלה קנס על ביזיון החלטת בית הדין. עם זאת, מבחינת אליהו לפחות, מאבקו היה צודק שכן הוא רצה לוודא שאמנם העובדים רוצים בהקמת הועד ולא התפקדו לו רק מכוח לחצים שהפעילה עליהם ההסתדרות.

 

ההסתדרות בירכה על הודעתו של אליהו, והיו"ר עופר עיני, אמר כי "אליהו בחר בצעד הנכון. דרך ההידברות היא הדרך הטובה ביותר ליצירת חברה חזקה שבה העובדים הם שותפים מלאים להצלחתה".

 

אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אמר כי "זכות ההתארגנות מהווה את הנתיב לחברה שוויונית יותר. אחרי שהיינו עם עובדי מגדל במאבקם במשך שלושה חודשים, אנו שמחים להיות לצדם גם ביום זה וגם ביום שייחתם ההסכם הקיבוצי בין הצדדים - הסכם אשר יבטיח את עתידם של העובדים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x