$
משפט

נאמני התחנה המרכזית החדשה חויבו לבדוק שוב חובות שדחו

רו"ח חיים קמיל, רו"ח עליזה שרון ועו"ד יוסי בנקל יצטרכו לבחון שוב תביעת חוב של שני נושים שעניינם הוכרע "לצורך הצבעה" וזכותם להשתתף באסיפות נושים נשללה

ענת רואה 08:2828.01.14

נאמני התחנה המרכזית החדשה (התמח"ת) רו"ח חיים קמיל, רו"ח עליזה שרון ועו"ד יוסי בנקל (שהצטרף לתיק רק לאחרונה), יצטרכו לבחון שוב תביעת חוב של שני נושים שעניינם הוכרע "לצורך הצבעה" וזכותם להשתתף באסיפות נושים נשללה.

 

כך החליט השופט בנימין ארנון כשאישר את בקשתם של שני הנושים, חיים בורקין וישראל יוסף, שתקפו את דחיית תביעת החוב שלהם וביקשו להורות לנאמנים לבדוק אותן כראוי ובהתבסס על היסוד העובדתי המלא. השופט ציטט פסיקה קודמת של השופטת ורדה אלשיך שקבעה כי בדיקת תביעות חוב "לשם הצבעה" חייבת להיות הליך מהיר כדי למנוע הכשלת הסדר, גם אם תפגע רמת הדיוק בהכרעה, אך השופט ארנון קבע שהסייג לכך הוא כשהקפאת ההליכים ארוכה משמעותית מהרגיל, כמו בתיק התמח"ת שנמשך כבר שנתיים.

 

התחנה המרכזית החדשה התחנה המרכזית החדשה צילום: עמית שעל

 

השופט גם ציין שטרם נקבע מועד לאסיפות נושים, ולכן אין הנאמנים יכולים לפעול במהירות על חשבון היסודיות. השופט ציין שלנאמנים יש מעמד מעין שיפוטי בהליך ההכרעה בתביעות החוב, ולכן מוטל עליהם לנמק את הכרעתם בטענות השונות של הצדדים ולא להסתפק במתן התרשמות כללית ביחס לסיכוי התביעה. עוד קבע בית המשפט שתפקידם המכריע של הנאמנים בבדיקת התביעות הוא להגיע לחקר האמת, תוך התחשבות במסמכים הנוספים שהמציאו המבקשים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x