$
בארץ

ההסתדרות למנכ"ל הדואר: "הגיע הזמן שתיקח אחריות למצב החברה הרעוע"

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, כתב לחיים אלמוזנינו: "בידך אין ספור הצעות מצדנו לתיקון המצב - וכל אשר עשיתם הוא שב ואל תעשה".

אופיר דור 20:4222.01.14

"האשמת את האוצר, את משרד התקשורת ועתה את העובדים. הגיע הזמן שתיקח אחריות לגבי מצבה הרעוע של החברה", כך כותב יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקבי, במכתב ששלח היום למנכ"ל הדואר, חיים אלמוזנינו.

 

מכתבו של יעקבי שהגיע ל"כלכליסט", נשלח בתגובה למכתב שהעביר אלמוזנינו בשבוע שעבר, ובו טען המנכ"ל כי נציגות עובדי הדואר מתנהלת "בהתעלמות מופגנת ומזלזלת ממצבה הקשה של החברה, המקצין והולך מדי יום ביומו, ומסכנת הקריסה האורבת לפתחה, על כל ההשלכות שיהיו לקריסה שכזו על אלפי עובדי החברה ועל ציבור משתמשי הדואר".

 

במכתב מפרט אלמוזנינו רשימת צעדי קיצוץ שאישר הדירקטוריון כולל הגבלת השעות הנוספות בחברה, עצירת קליטת עובדים חדשים, ביטול העסקת ילדי עובדים בקיץ הקרוב והפסקת היסעים שאינם חיוניים. צעדים אלו אמורים לחסוך לדואר 113 מיליון שקל. אלמוזנינו טוען בנוסף כי נציגות העובדים גוררת רגלים במשא ומתן הקיבוצי.

 

סניף דואר סניף דואר צילום: אלעד גרשגורן

 

יעקבי מגיב להאשמות של אלמוזנינו וכותב: "בשלוש השנים האחרונות רדפתי אחריכם לחפש מתווה מוסכם להצלת החברה. בידך אין ספור הצעות מצדנו לתיקון המצב וכל אשר עשיתם הוא שב ואל תעשה".

 

בכך מצטרף יעקבי לשר התקשורת גלעד ארדן שהאשים גם הוא את הנהלת הדואר בכך שהיא "יושבת מן הצד בבחינת 'מתריעה בשער' כאילו אינה נושאת באחריות הישירה להובלת החברה ולשיקומה".

 

ההסתדרות הכריזה לאחרונה על סכסוך עבודה חדש בדואר, על רקע תוכנית ההבראה המתגבשת על ידי הנהלת הדואר בשיתוף עם אגף תקציבים באוצר ורשות החברות. תוכנית זו אמורה לכלול פיטורי 2,000 מ-7,000 עובדי הדואר.

ועד העובדים בחברה התחייב לבית הדין לעבודה שלא לנקוט שיבושי העבודה עד אמצע פברואר ולהיכנס למשא ומתן קיבוצי עם ההנהלה, אך לא מן הנמנע כי לאחר מועד זה יינקטו על ידו צעדים חד-צדדיים של השבתה.

 

אלמוזנינו מקבל לאחרונה גם כתף קרה מצד דירקטוריון הדואר, שנמנע שוב ושוב מלאשר את התקציב ל-2014 שמגישה ההנהלה בטענה כי הוא גירעוני. מצד שני הוא זוכה לתמיכה מצד רשות החברות שמעוניינת כי הוא יהיה מי שישלם את גיבוש תוכנית ההבראה לחברה.

 

מהדואר לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x