$
בארץ

הדואר בצרות? המנכ"ל תכנן כנס ב-2 מיליון שקל

ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון החברה הורה להנהלה לדחות את הכנס לנוכח החשש שהדואר לא יעמוד בהחזרי החובות שלו

אופיר דור 06:5509.01.14

הנהלת חברת דואר ישראל, הנמצאת בפני תוכנית הבראה דרמטית, תכננה לערוך בחודש הבא כנס גדול ומפואר ליצואנים במרכז הירידים בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". עלות הכנס לדואר תוכננה לעמוד על כ־2 מיליון שקל, לאחר גיוס חסויות.

 

מחלקת השיווק יזמה את הכנס לפני יותר משנה, ומנכ"ל הדואר חיים אלמוזנינו קידם את הנושא במטרה להרחיב את עסקי הסחר הבינלאומיים של החברה. אולם בשבוע שעבר החליט דירקטוריון הדואר על ביטול כל ההוצאות הלא הכרחיות בחברה ובכלל זה על דחיית הכנס.

 

סניף דואר באופקים סניף דואר באופקים צילום: ישראל יוסף

 

באותה ישיבה החליט הדירקטוריון גם לא לאשר את תקציב הדואר ל־2014 שהגישו המנכ"ל וההנהלה, ודרש מהם לבצע קיצוצים חדים בהוצאות. הדואר נדרש להחזיר בשנים הקרובות תשלומי אג"ח בהיקף של כ־350 מיליון שקל לגופים המוסדיים. אולם קופת המזומנים של החברה הולכת ומידלדלת, וגבר החשש כי היא תגיע לחדלות פירעון במהלך 2015.

 

אתמול הגיב אלמוזנינו למכתב ששלח אליו שר התקשורת גלעד ארדן לפני כשבועיים, שבו האשים את הנהלת החברה בחוסר מעש. במכתב טען המנכ"ל כי ההנהלה גיבשה תוכנית הבראה כבר באוקטובר 2013, ושהודות לפעילותה נדחה בשנה המועד שבו ייאזלו המזומנים בקופת הדואר. תוכנית ההבראה כוללת פיטורי יותר מ־1,000 מ־7,000 עובדי הדואר. "עם זאת, ללא התערבות בהולה של המדינה לא תעלה החברה על מסלול עסקי", כתב אלמוזנינו לארדן.

 

מדואר ישראל נמסר בתגובה כי "כחלק מהפיתוח העסקי של החברה הוחלט לפני יותר משנה על קיום כנס שיקדם את תחום הסחר הבינלאומי. היות שטרם יושמה תוכנית הבראה, הוחלט על הקפאת הפעילות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x