$
בארץ

בפעם השלישית: דירקטוריון הדואר לא אישר את תקציב 2014

הדירקטוריון שב ודרש מההנהלה לבצע קיצוצים ולהגיש תקציב לא גירעוני. בינתיים הוחלט על קיצוץ אוטומטי של 90 מיליון שקל וביטול השקעות חדשות

אופיר דור 16:3718.01.14

דירקטוריון דואר ישראל החליט בישיבתו בסוף השבוע האחרון שלא לאשר את התקציב ל-2014, שהגישה הנהלת החברה בראשות המנכ"ל חיים אלמוזנינו. מדובר בפעם השלישית שתקציב 2014 אינו מאושר על ידי הדירקטוריון.

 

הדירקטוריון הנחה את הנהלת החברה להגיש תקציב מתוקן ולא גירעוני, בהתאם למצבה הכספי של החברה. בשלב זה אישר הדירקטוריון רק תקציב לרבעון הראשון של 2014 תוך קיצוץ של 90 מיליון שקל. הדירקטוריון החליט גם שלא לאשר השקעות חדשות אלא רק השקעות מצומצמות לשימור המצב הקיים.

 

בחודשים האחרון הגביר דירקטוריון הדואר את הפיקוח על החלטות ההנהלה, לאור מצבה הפיננסי של החברה; הדואר חייב כ-350 מיליון שקל לגופים מוסדיים המחזיקים באג"ח שהנפיק, ובקצב שבו קטנה קופת המזומנים שלו הוא יגיע למצב של חדלות פירעון כבר ב-2015.

 

מנכ"ל הדואר חיים אלמוזנינו. עדיין ללא תקציב מאושר מנכ"ל הדואר חיים אלמוזנינו. עדיין ללא תקציב מאושר צילום: עמית שעל

כדי לא להגיע למצב זה, פועל הדואר ביחד עם משרדי האוצר והתקשורת כדי לגבש תוכנית הבראה מרחיקת לכת שעלולה לכלול פיטורי אלפי עובדים. תוכנית זאת אינה מקובלת בינתיים על ועד העובדים וההסתדרות.

 

ואולם מעבר לתוכנית ההתייעלות דורש הדירקטוריון מההנהלה צמצום מיידי בהוצאות כדי לאזן תוספות שכר שיינתנו לעובדים ב-2014 כחלק מההסכמים הקיבוציים. כפי שנחשף ב"כלכליסט", לפני שבועיים פסל הדירקטוריון כנס גדול שתכננה הנהלת הדואר לערוך ליצואנים במרכז הירידים בתל אביב בעלות של כ-2 מיליון שקל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x