שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פרסום ראשון

שביתה בדרך? המו"מ להשגת חוזה עבודה קיבוצי בחברת דן עלה על שרטון

נכון לעכשיו קיים נתק בין העובדים להנהלה וקיים חשש שכבר מיום שני הקרוב ישביתו כ-300 נהגי החברה את תנועת האוטובוסים בכל רחבי מטרופולין גוש דן

ליאור גוטמן 11:4315.01.14

המשא ומתן להשגת חוזה עבודה קיבוצי בחברת התחבורה הציבורית דן על על שרטון, כך נודע ל"כלכליסט".

 

נכון לעכשיו קיים נתק בין העובדים להנהלה וקיים חשש שכבר מיום שני הקרוב ישביתו כ-300 נהגי החברה את תנועת האוטובוסים בכל רחבי מטרופולין גוש דן. מהלך שכזה, אם יתממש, יגרום לשיבושי תנועה חמורים ביותר מ-20 רשויות מקומיות בהן פועלת החברה.

 

המו"מ בין הצדדים תווך על ההסתדרות במטרה למנוע פגיעה בתנאי העבודה של הנהגים, מהלך שאף הצליח למנוע השבתה בשבוע שעבר. אולם כאמור המגעים בין הצדדים הופסקו אתמול וכרגע הדרך להשבתה נראית קרובה מתמיד.

 

אוטובוס דן אוטובוס דן צילום: ענר גרין

 

מההסתדרות נמסר בשעה האחרונה כי: "הבוקר נקבעה פגישת מו"מ לסגירה ולחתימה על ההסכם הקיבוצי בין ההסתדרות לחברת דן. בתחילת הפגישה חזרה בה הנהלת חברת דן מההסכמות שאליה הגיעה עם ההסתדרות וועד העובדים, תוך שהיא מבקשת לפגוע בשכרם של כ- 400 נהגים שכירים".

 

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה סיכם ש"אם הנהלת חברת דן לא תשוב ותכבד את ההסכמות נאלץ לפתוח בשביתה החל מיום שני הקרוב בתחבורה הציבורית בחברת דן. אני קורא להנהלה לקחת אחריות ולהימנע מפגיעה בציבור הנוסעים".

 

מחברת דן נמסר בתגובה: "במשך כשנה וחצי מנוהל מו"מ פתוח וענייני בין הנהלת החברה לוועד העובדים ולהסתדרות העובדים, במטרה ליישם מבנה שכר חדש, פשוט וברור, ולשפר מהותית את שכר הנהגים, זאת על אף ששכר הנהגים השכירים בדן הינו מהגבוהים בענף. לאחר שהוסכם בין כל הצדדים על מבנה השכר כאמור, החלה הנהלת החברה ביישום המהלך ובתוך כך כבר שופר משמעותית שכרם של מאות נהגים בעלות של עשרות מיליוני שקלים לתקופת ההסכם. באופן תמוה, ולמרות כל הסיכומים שהיו בנושא, לרבות הנחיות של ההסתדרות עצמה לנציגיה לנסח את ההבנות שגובשו לכדי הסכם משפטי מחייב, חזרה בה ההסתדרות ודרשה לפתוח מחדש את ההסכמות הנוגעות למבנה השכר החדש ולכלול בהן תוספות ניכרות, מעבר למה שכבר סוכם. הנהלת החברה נערכת על מנת לצמצם ככל האפשר את השיבושים המתוכננים, בכלל זה גיוס נהגים שיצאו לגמלאות, עובדי מטה וכו'.

 

"יצוין, כי הנהלת דן נמצאת בקשר ישיר עם משרד התחבורה בעניין זה ופועלת בשיתוף פעולה מלא עמו. ההנהלה קוראת לוועד העובדים לחתום לאלתר על ההסכם שכבר גובש, או לחזור מיידית לשולחן המו"מ למציאת פתרון בהקדם האפשרי. ההנהלה אף הודיעה שבמידה והעובדים מעוניינים לוותר על התוספות שסוכמו עמם במסגרת המעבר להסכם החדש, ולחתום על עדכון להסכם הקיים, אין בכך כל מניעה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x