שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לפיד ליהב: מעדיף שהנמל החדש ייבנה בחיפה

לכלכליסט נודע ששר האוצר הביע את העמדה בפני ראש עיריית חיפה, ביחס לאפשרות שיוחלט לבנות נמל אחד קודם

ליאור גוטמן 08:2315.01.14

אם המדינה תחליט לבנות נמל אחד בעשור הקרוב, שר האוצר יאיר לפיד יעדיף לבנות שהדבר יקרה בעיר חיפה. ל"כלכליסט" נודע כי לפני כשלושה שבועות לפיד הביע עמדה ברוח זו בפגישה שקיים עם ראש עיריית חיפה יונה יהב לפני כשלושה שבועות.

ראש עיריית חיפה, יונה יהב. נושא השיחה נשמר בסודיות ראש עיריית חיפה, יונה יהב. נושא השיחה נשמר בסודיות צילום: פיוטר פליטר

 

נושא השיחה נשמר בסודיות בשל המחלוקות הרגישות בין משרדי האוצר והתחבורה. בעוד האוצר דוגל בהקמת נמל בודד עד סוף העשור, משרד התחבורה דוחף להקמת שני נמלים במקביל. לפיכך, הפשרה המסתמנת היא שמכרזי הנמלים יפרוסמו במקביל, אך בפועל נמל אחד ייפתח בשנת 2020 והשני ב־2025.

 

עלות בניית כל אחד מהנמלים מוערכת ב־5-4 מיליארד שקל. בחברת נמלי ישראל מתכננים לנצל את הכסף שהצטבר בקופתם כדי לקדם בניית לפחות נמל אחד עד סוף העשור. באשר לנמל השני, מעריכים באוצר כי הביקוש לפעילות ספנות לא ידביק את ההיצע, ולכן אין טעם לבנות שני נמלים במקביל.

 

שר האוצר יאיר לפיד שר האוצר יאיר לפיד צילום: עמית שעל

 

לפי גורמים באוצר, מבחינה מעשית אין יתרון מובהק באשר לנמל שיש להפעיל תחילה. לדבריהם, מדובר בבעיה בעלת רגישות פוליטית בעיקר. הנטייה לטובת חיפה מבוססת על כך שמדובר בנמל שמוגדר כמוטה יצוא, לכן התעשיינים עשויים להעדיף את הרחבתו תחילה. בנוסף, הרחבת הנמל בחיפה תשתלב עם התכנון האורבני של העיר, הכולל הרחבת הטיילת ושובר הגלים.

 

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "אנו מסרבים לתמלל בכלי התקשורת שיחות פנימיות".

 

במשרד האוצר סירבו להתייחס לתוכן הפגישה עם יהב. "ההחלטה לגבי מספר הנמלים ומיקומם תתקבל בדיונים בין שר האוצר לשר התחבורה, וטרם התקבלה", נמסר מהאוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x