בארץ

בלעדי לכלכליסט

ג'רמי לוין סירב להתמנות ליו"ר חברת המים מקורות

ל"כלכליסט" נודע כי שר האנרגיה סילבן שלום הציע את התפקיד למנכ"ל טבע לשעבר בזכות ניסיונו בניהול חברה ישראלית בינלאומית

ליאור גוטמן 06:5314.01.14

"עשיתי עלייה ואני בלתי מועסק. אם יש לכם הצעות בשבילי אני אשמח. וברצינות, בטווח הקרוב אני מתכנן להקדיש את הזמן כדי לראות את ישראל ולפגוש ישראלים מכל הסוגים, וכן ליהנות ממה שהמדינה יכולה להציע. אני רוצה להודות לכל אלה ששלחו לי מכתבי תמיכה, זה מזכיר לי את החום שיש בחברה הישראלית ואני שמח להיות ישראלי בעצמי", כך התבטא בנובמבר האחרון ג'רמי לוין, המנכ"ל הפורש של ענקית התרופות טבע, במסגרת אירוע באוניברסיטת תל־אביב.

מנכ"ל טבע לשעבר ג'רמי לוין. עדיין מחפש מנכ"ל טבע לשעבר ג'רמי לוין. עדיין מחפש צילום: סיון פרג'

 

פחות מחודשיים לאחר שהביע את רצונו לראות את הארץ, ל"כלכליסט" נודע כי שר התשתיות והאנרגיה סילבן שלום הציע ללוין לשמש כיו"ר חברת המים הלאומית מקורות. לוין נבחר בשל ניסיונו בניהול חברה בינלאומית שפועלת בכמה שווקים במקביל - מציאות דומה במקצת למקורות שפועלת לא רק בישראל אלא גם בשווקים זרים כגון ארה"ב, מדינות שונות באפריקה, ארגנטינה וקפריסין, שם חנכה החברה מתקן התפלה ראשון עם כוונה לחנוך אחד נוסף במהלך 2014. לוין סירב לקבל את התפקיד ומשרד האנרגיה ימשיך לחפש יו"ר למקורות.

 

כזכור, לוין עזב את טבע במפתיע לאחר חילוקי דעות עם הדירקטוריון, שלא קיבל בעין יפה את הטיפול במשבר הפיטורים של 800 מתוך 5,000 עובדים שהחברה ניסתה להוביל. טבע טענה אז שצמצום כוח האדם יחסוך לה כ־2 מיליארד דולר עד 2017.

 

יו"ר הדירקטוריון האחרון שכיהן במקורות במשרה מלאה היה אלכס ויז'ניצר, שמשמש כיום כיו"ר נתע (נתיבי תחבורה עירוניים), החברה שאחראית על הקמת הרכבות הקלות בתל אביב.

 

ויז'ניצר עזב את התפקיד במקורות לפני כשנה, אז ניסה שר התשתיות והאנרגיה שלום לקדם את המועמדות של עזרא בנימיני כיו"ר החברה. בנימיני נפסל באוקטובר האחרון על ידי ועדת ברנר לאישור מינויים בכירים בחברות ממשלתיות, מה שהותיר את מקורות ללא יו"ר קבוע במשך כמעט שנה.

 

מנכ"ל החברה הוא שמעון בן חמו, שאחראי על אספקת 70% ממי השתייה של ישראל. החברה מקימה בימים אלו את מתקן ההתפלה בפלמחים, ועומדת בפני יישום תוכנית חומש לשדרוג משק המים בעלות של כמיליארד שקל.

 

לוין סירב להתייחס לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x