$
בארץ

חברת הכנסת סתיו שפיר מציגה: אתר לחשיפת דילים פוליטיים

האתר יחשוף כיצד משתמשת הממשלה בכספי המסים. שפיר: ״כספי המסים מנוצלים באופן שוטף לקומבינות פוליטיות מאוסות. יש חברי כנסת שאפילו לא יודעים על מה הם מצביעים כשהם מרימים את היד"

רוני זינגר 19:5307.01.14

אתר אינטרנט חדש יחשוף בפני הציבור הישראלי כיצד משתמשת הממשלה בכספי המסים.  

מאחורי היוזמה עומדת ח"כ סתיו שפיר (עבודה) שהציגה היום (ג') את האתר ואמרה: "כספי המסים מנוצלים באופן שוטף לקומבינות פוליטיות מאוסות. יש חברי כנסת שאפילו לא יודעים על מה הם מצביעים כשהם מרימים את היד. המערכת החדשה מאפשרת לאזרחים ולח"כים להבין איפה הכסף שלהם ואיך הוא מנוצל".

 

מדובר באתר בטא ובשבועות הקרובים יושק האתר המלא שיהיה זמין לכלל הציבור ויאפשר חיפוש סעיפים גם לפי מילות חיפוש. הוא יאפשר להזין סעיפים של בקשות לשינויים בתקציב המדינה ולקבל פירוט מלא של הגופים אליהם מוזרם הכסף. כמו כן ניתן להשוות את תקציבי הגופים לעומת שנים קודמות.

 

ח"כ סתיו שפיר ח"כ סתיו שפיר צילום: נמרוד גליקמן

 

את האתר פיתחה ״הסדנא לידע ציבורי״ על פי בקשתה של ח״כ שפיר, והוא נולד, בין היתר לאור התנהלות דיוני ועדת הכספים בחודשים האחרונים כאשר חברי הוועדה התבקשו לאשר שורה ארוכה של העברות תקציביות, בלי שחברי הוועדה קיבלו לטענתם, מידע מספק על הגופים להם הועבר הכסף, בהם סעיפים שהוגדרו כ"חיזוק הקשרים הרוחניים עם התפוצות" או "חיזוק ירושלים".

 

בכנס שנערך היום להצגת האתר החדש, השתתפו חברי כנסת רבים, בהם רובי ריבלין, אלעזר שטרן, מיקי רוזנטל, יעקב ליצמן, משה מזרחי ועוד. לכניסה לאתר לחצו כאן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x