• תפריט
בארץ

אורמת תתנתק באופן חלקי מחברת החשמל ותעבור לייצור חשמל עצמי

ל"כלכליסט" נודע שהחברה חתמה הסכם עם חברת סולארפאוור להקמת מערכות סולאריות לייצור חשמל באנרגיה מתחדשת, שייצרו כ־1.2 מגה־ואט לצריכה עצמית

ליאור גוטמן 08:2206.01.14

חברת אורמת, שמתמחה בהקמת תחנות כוח גיאו־תרמיות, החליטה להתנתק חלקית מחברת החשמל וחתמה על חוזה מול חברת סולארפאוור להקמת מתקנים לייצור חשמל מאנרגיית השמש, כך נודע ל"כלכליסט".

 

על פי הערכות אורמת תציב את המערכות שלה, שהקמתן תעלה 7–8 מיליון שקל, על גגות מבני החברה ביבנה. הספק הייצור של המערכות הסולאריות יגיע ל־1.2 מגה־ואט, רובם ככולם ישמשו לצריכה עצמית של אורמת.

 

יהודה ברוניצקי מייסד ומבעלי אורמת יהודה ברוניצקי מייסד ומבעלי אורמת צילום: אוראל כהן

 

התקנת המערכות הסולאריות של סולארפאוור, שמנהלים אבינועם לוי ואלון תמרי, נעשית במסגרת הסדר חדש של רשות החשמללבעלי מתקני ייצור חשמל באנרגיה מתחדשת שנקראת "מונה נטו", במסגרתו בעל מתקן סולארי משתמש בחשמל לצרכיו ומתקזז על העודפים דרך חשבון החשמל.

 

אם היקף הייצור העצמי גבוה מהצריכה, היזם רשאי לצבור את המכסה שלא נוצלה לחודש הבא. בשבוע שעבר הכריזה כנסת ישראל על הסדר דומה של "מונה נטו", שכלל התנתקות מחברת החשמל וייצור חשמל ירוק לצריכה עצמית.

 

מאורמת אישרו את דבר התקנת המערכת הסולארית על המבנה. עוד נמסר שמאחר שמערכות סולאריות אינו פעילות בשעות הלילה או כשמזג האוויר קשה, החברה תמשיך לצרוך חשמל מהרשת הארצית. על פי אורמת, המערכת הסולארית תספק לה בממוצע שנתי כ-25% מהביקוש לחשמל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x