שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

האוצר מבקש להעביר עוד 60 מיליון שקל להתנחלויות

ביש עתיד ובבית היהודי טוענים כי להעברת הכסף אין קשר לאישור הצעת החוק למתן הטבות מס לזוגות חד מיניים; ח"כ סתיו שפיר: "יש עתיד מעבירה שבוע אחר שבוע תקציבים אדירים אל ההתנחלויות, ומנסה לעשות זאת מאחורי גבם של משלמי המסים"

רוני זינגר 17:0725.12.13

בצל אישורה בקריאה טרומית של הצעת החוק למתן נקודות זיכוי מס לזוגות חד מיניים, ל"כלכליסט" נודע כי הבוקר (ד') העביר משרד האוצר לוועדת הכספים בקשה לאישור העברת 60 מיליון שקל להתנחלויות.  

הבקשה מפרטת "מענק להתיישבות צעירה ביהודה ושומרון" בסך של 38 מיליון שקל, 27 מיליון שקל עבור "מענקים ביטחוניים ביהודה ושומרון" ועוד מיליון שקל המוגדרים "מענק שר הפנים". הדיון באישור העברת הכסף יתקיים בשבוע הבא.

 

העברה זו מצטרפת לשורת העברות כספים שהתקיימו באחרונה ליישובים ביו"ש. כך למשל רק לפני כשבועיים אושרה העברת 90 מיליון שקל.

 

ביש עתיד ובבית היהודי טוענים כי אין להעברת הכסף כל קשר להבנות שהגיעו אליהם הצדדים סביב אישור הצעת החוק בקריאה טרומית של ח״כ עדי קול בעניין מתן הזכויות לחד מיניים.

 

היישוב אלקנה ביו"ש (ארכיון) היישוב אלקנה ביו"ש (ארכיון) צילום: צביקה טישלר

 

היום בצהריים עברה במליאת הכנסת הצעת החוק של ח״כ קול, ברוב של 40 מול 22 מתנגדים. בין התומכים היו יו״ר הבית היהודי השר נפתלי בנט וחברת מפלגתו איילת שקד.

 

אתמול הושגה פשרה בין יש עתיד לבית היהודי ולפיה הבית היהודי תתמוך בהצעה ובתנאי שהיא תובא במסגרת תקנה ולא כחוק. לפיכך, בטרם הועלה החוק להצבעה, טענו באופוזיציה כי יתנגדו להצעה, כיוון שבהמשך היא תמוסמס ותהפוך לתקנה בלבד. חברי הכנסת זהב גלאון וניצן הורוביץ (מרצ) ביקשו משר האוצר לפיד להתחייב כי יקדם את ההצעה כחוק עד לקריאה שנייה ושלישית. 

 

חברת ועדת הכספים ח״כ סתיו שפיר (העבודה): "אין לא מחלוקת ולא מריבה בין לפיד ובנט: יש עתיד מעבירים שבוע אחר שבוע תקציבים אדירים אל ההתנחלויות ביו"ש, ומנסים לעשות זאת מאחורי גבו של ציבור משלמי המסים. במקום לחבק את הצעירים שמתיישבים בירוחם, בבאר שבע ובצפת, הממשלה מעדיפה לצ'פר את דווקא את אלה שעוברים לשטחים. במקום להשקיע בדיור הציבורי בכל רחבי הארץ, היא מעדיפה לבנות למען המתנחלים בחברון".  

 

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, מסרה בתגובה: "במקום לדאוג ליישובים בפריפריה שזקוקים לתמיכה, ממשלת נתניהו-לפיד-בנט ממשיכה ל'צפר את מי שממילא נמצאים באזור פיתוח א' וזוכים להטבות והעדפות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x