$
בארץ

נתיבי ישראל חנכה מחלף שהעבודות עליו טרם הסתיימו

320 מיליון שקל הושקעו במחלף דרור שאמור להקל על הנוסעים באזור השרון ובכביש הישן לחיפה, אבל מזג האוויר הסוער גרם לנזקים בכביש ולדחייה בפתיחתו

ליאור גוטמן 22:3817.12.13

חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) חנכה בשבוע האחרון את פתיחתו לכאורה של מחלף דרור, זאת למרות שהעבודות עליו לא הסתיימו. מדובר במחלף חדש בהצטלבות הכבישים 4 ו-553 שאמור להקל על תנועת הנוסעים באזור השרון ובכביש הישן לחיפה. העבודות במקום עלו למשלם המיסים 320 מיליון שקל, ושר התחבורה ישראל כץ אף צוטט בטקס באומרו ש"מחלף זה הוא דוגמא לשילוב מוצלח של פתרונות למכוניות, אוטובוסים, רכבת שתעבור בעתיד במרכזו, אופניים והולכי רגל. כל אלה יפעלו בבטיחות זה לצד זה, תוך שהם משתלבים בסביבה ירוקה. אפילו בנחל שזורם לצדם".

 

ישראל כץ שר התחבורה ישראל כץ שר התחבורה צילום: מיקי אלון

 

למרות הבשורות המשמחות, מי שנוסע במקום נדהם לגלות שלא רק שהמחלף לא פתוח לתנועה, העבודה על המחלף והתשתיות התומכות אותו נראות כאילו הן לא גמורות. מחברת נתיבי ישראל הזדרזו היום (ג') להסביר ש"מזג האויר הסוער ואתו כמות המשקעים הקיצונית גרמו, מטבע הדברים, לנזקים לתשתיות. באזור השרון בו ממוקם המחלף ירדו בשלושה ימים כמות משקעים ממוצעת של חודש שלם. כתוצאה מכך, נגרם נזק לכביש 553 במחלף דרור, שבנייתו טרם הושלמה. חשוב להדגיש כי פתיחת מחלף או כביש מתאפשרת לאחר שכל מתקני הבטיחות פועלים בצורה תקינה ומלאה, גם אם לא הושלמו כל העבודות הסביבתיות. זאת כדי לאפשר לציבור ליהנות מהתשתית החדשה מוקדם ככל הניתן. במקרה זה, השילוב של אי השלמת העבודות הסביבתיות ומזג האויר הקיצוני גרמו לנזק".

 

אז אם העבודות על המחלף לא הסתיימו, מדוע חגגו בכירי החברה ובכירי משרד התחבורה את השקתו? כאן כבר יש לחברת נתיבי ישראל הסבר אחר. "ההחלטה לדחות את פתיחת המחלף עוד לפני הסופה התבררה כנכונה. המחלף יפתח לאחר סיום בקרת הנזקים ותיקונם המלא על ידי הקבלן.

 

ההחלטה לדחות את פתיחת המחלף התקבלה לאחר הטקס, נוכח תחזית מזג האויר הסוער והודעה על כך התפרסמה באמצעי התקשורת", לשון התגובה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x