בארץ

מנכ"ל איכילוב: נשעה הרופאים שביקשו כסף

מנהל בית החולים, פרופ' גבי ברבש, הודיע כי יפתח בהליכי השעיה נגד הרופאים הבכירים שתועדו דורשים עשרות אלפי שקלים עבור טיפול ב"תיירי מרפא". "חייבים לשמור על החוק ועל העקרונות האתיים"

ירון קלנר, ynet 12:5817.12.13

"הדברים מחייבים פעולה". מנהל המרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, פרופ' גבי ברבש, הודיע היום (ג') כי הוחלט לפתוח בהליכי השעיה נגד שלושת רופאי המוסד שתועדו מבקשים עשרות אלפי שקלים עבור טיפול בחולים זרים. בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 פורסם אמש כיצד שלושת הרופאים הבכירים - פרופ' צבי רם, פרופ' שלומי קונסטנטיני וד"ר יוסי פז - ביקשו את הכספים מתחקירנית התוכנית שהציגה את עצמה כסוכנת בשירות "תיירי מרפא".

ברבש."חייבים לשמור על החוק ועל העקרונות האתיים" ברבש."חייבים לשמור על החוק ועל העקרונות האתיים" צילום: עמית שעל

 

"אין ספק לאיש שאסור לדרוש או לקבל תשלום עבור טיפול הניתן לאזרח או לתייר במסגרת בית החולים הציבורי", כתב פרופ' ברבש לעובדי בית החולים איכילוב. "נחמץ הלב, מדובר בבכירי הרופאים, רופאים עתירי זכויות שחיים ונושמים את בית החולים שלנו מהבוקר עד הלילה ואלפים חייבים להם את חייהם על עבודתם כאן".

 

על השלכות החלטת ההשעיה כתב פרופ' ברבש כי "ברור שלהחלטה שלי על אופן הטיפול במצב הנוכחי עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת על תפקודו של כל המערך הנוירוכירורגי ועל המשך הטיפול במאות חולים, מבוגרים וילדים".

 

פרופ' ברבש הוסיף כי "יחד עם זאת, המרכז הרפואי שלנו, כמו כל בית חולים, חייב לשמור על החוק, על כללי התפעול המוכתבים לנו ועל העקרונות האתיים המתחייבים מכל מי שעוסק במקצוע הרפואה. היסוס כאן עלול לגרום נזקים בשטחים ותחומים נוספים ולערער את האתיקה הארגונית - עניין שיש לו השלכות חמורות לא פחות. לכן, חובה עליי לפתוח בהליכי השעיה מול שלושת הרופאים הנוגעים בדבר".

 

לסיום דבריו בנושא התייחס פרופ' ברבש לכך שהמוסד התמודד בעבר "עם לא מעט משברים". הוא גם ציין כי בעקבות אותם משברים "התחזקנו והפכנו למרכז-על מצטיין ומוביל למרות המשברים, כיוון שאף פעם לא טייחנו טעויות ותקלות, תחקרנו, למדנו והפקנו לקחים. איש מאיתנו איננו חסין מטעויות. אנחנו לומדים ונפיק לקחים גם מאירוע זה! אני מתפלל שתימצא הדרך לפעול על פי החוק במינימום פגיעה בחולים ותוך המשך שמירה על העקרונות המוסריים שבית החולים שלנו חייב לעבוד לפיהם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x