$
בארץ

ועדת הכספים דחתה העברת תוספת של 2.79 מיליארד שקל למערכת הביטחון

יו"ר הוועדה, ניסן סלומינסקי: "אני לא מוכן לאשר העברה נוספת לביטחון על חשבון משרדים חברתיים, מבלי לקבל פירוט מלא כיצד יקבלו בחזרה את התקציבים שמתכוונים לקצץ להם"

רוני זינגר 13:3616.12.13

ועדת הכספים דחתה את בקשת משרד האוצר ומשרד הביטחון להעברת 2.79 מיליארד שקל נוספים לתקציב מערכת הביטחון.

שר הביטחון, משה בוגי יעלון שר הביטחון, משה בוגי יעלון צילום: עמית שעל

 

"אני לא מוכן לאשר העברה נוספת לביטחון על חשבון משרדים חברתיים, מבלי לקבל פירוט מלא ברור ושקוף כיצד יקבלו בחזרה את התקציבים שמתכוונים לקצץ להם", אמר יו״ר הוועדה, ח״כ ניסן סלומיאנסקי.

 

במהלך הדיון טענו נציגי האוצר ומשרד הביטחון כי מימון התוספת יגיע מכספי "הרזרבה" השמורים בכל אחד ממשרדי הממשלה, ואשר ממילא לא נעשה בהם עד כה שימוש. בהתייחס לשאלה מדוע לא עשו משרדי הממשלה שימוש בכספי הרזרבה הללו, אמר יו"ר הוועדה "מה שאתם למעשה אומרים לנו, הוא שמשרד האוצר פיזר בין המשרדים 'קופה קטנה', שממש לא קשורה למשרד הרלוונטי אלא שייכת לאוצר ועכשיו אתם מבקשים להשתמש בו. ואני אומר לך שהמשרדים כן בונים על השימוש בו".

 

נציגי האוצר טענו בדיון כי מדובר בכסף שיוחזר למשרדים מהם נלקח, וזאת מעודפים שנוצרו בתקציב השנה האחרונה של הביטוח הלאומי. עם זאת, במהלך הדיון אמר נציג האוצר כי ישנם משרדים שלא יבקשו את ההחזר משום ״שאין להם צורך בו״.

 

עוד התברר בדיון, כי מערכת הביטחון כבר ביצעה התחייבויות כספיות על בסיס ההנחה שההעברה תאושר בכנסת.

 

חברי הוועדה ביקשו פירוט מנציגי האוצר באשר לעודף התקציבי שנוצר בביטוח הלאומי, וביקשו לדעת מאלו מקורות בביטוח הלאומי יילקח כאמור הכסף שיוחזר למשרדים השונים.

 

ההחלטה על תוספת התקציב אושרה בסוף חודש אוקטובר האחרון על ידי הקבינט הביטחוני, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x